Bülent Ecevit Üniversitesi 52 Kamu Personel Alımı Yapacak

Bülent Ecevit Üniversitesi yayınladığı ilan ile 52 sözleşmeli kamu personel alımı yapacağını açıkladı. Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS puanıyla istihdam edilecekler için ayrıca sınav yapılmayacağı kurum tarafından açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 31.03.2018, 20:07
Bülent Ecevit Üniversitesi 52 Kamu Personel Alımı Yapacak

Başvuru Şartları 
Bülent Ecevit Üniversitesi yayınladığı ilanda sağlık alanında farklı kadrolardan alım yapacağını açıkladı. Bu kadrolar arasında hemşire, sağlık teknikeri ve röntgen teknisyeni yer almaktadır. Bu alımlar arasında aslan payı 41 kişilik kadroyla hemşirelik pozisyonuna aittir. 

Bu ilana başvurmak isteyen adayların Türk vatandaşı olmaları gereklidir. Bununla birlikte DMK madde 48’de yer alan şartların sağlanması da istenmektedir. Hamilelik engeli hariç gece nöbet tutmaya engel herhangi bir durumun olmaması gereklidir. Alımlar arasında ortaöğretim ve lisans mezunu adaylar da yer almaktadır. Ortaöğretim mezunu olan adaylar 2016 yılı KPSS sınavı P94 puan türünden lisans mezunu adayların da 2016 KPSS sınavı P3 puan türünden puan almış olmaları gereklidir. 

Başvuru yapacak adayların herhangi bir yaşlılık veya emeklilik maaşı da almamaları gereklidir. Aksi takdirde başvurular reddedilecektir. 

Başvuru Tarihleri ve Usulü
Bu ilan yayınlandıktan itibaren 15 gün içerisinde başvuruların yapılması gereklidir. Başvurular ise üniversite rektörlüğüne yapılacaktır. Başvurular şahsen yapılacak olup posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Başvurular yapıldıktan sonra işe alınmaya hak kazanan adaylar üniversitenin internet sayfasında açıklanacaktır. Açıklanan listeye göre adaylar başlamalarını yapacaklardır. Başlama sırasında istenilen belgelerin eksiksiz ve doğru olması gereklidir. Aksi takdirde atama gerçekleştirilmesi söz konusu olmayacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)