Bay Bayan 572 Subay Alımı Başvuru Kılavuzu Yayında

2018 Yılı Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında Eğitim-Öğretim Görecek Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Bay Bayan 572 Muvazzaf/Sözleşmeli Subay alımı ön başvurular devam ediyor.

Kamu Personeli Alımı 27.03.2018, 17:34
Bay Bayan 572 Subay Alımı Başvuru Kılavuzu Yayında

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı tarafından yayınlanan ilan ile 572 Subay alımı yapılacağı duyuruldu. Askeri Personel alımına başvurular 19 Mart 2018 de başlamış olup 01 Nisan 2018 de sona eriyor.

Başvuru şartları; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir. En az dört yıllık ve başvuru kılavuzlarında belirtilen lisans programlarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen, yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş veya kesin kayıt tarihi olarak belirlenen 10 Eylül 2018 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanların başvurusu kabul edilecektir. Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1991 ve sonrası doğumlular), lisansüstü öğrenimi yapanlar olanlar için otuz iki (32) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1986 ve sonrası doğumlular).

Askeri Personel alımında bazı alımlarda KPSS şartı aranmayacak olup bazı alımlarda KPSS 60 puanı bulunan adayların başvurusu kabul edilecektir. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak. Kılavuzlar askeri personel alımlarında bulabilirsiniz.

Başvurular 19 Mart ile 01 Nisan 2018 tarihleri arasında sadece www.jandarma.gov.tr, www.sahilguvenlik.gov.tr ve www.jsga.edu.tr internet adresinden ulaşılabilecek, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

572 Subay alımına başvuru için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)