Aile Bakanlığı 155 Personel Alımı İçin Başvuru Süresi Doluyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yayınladığı ilan ile 155 kamu personeli alımı yapacağını duyurmuştu. Bu ilan için başvurular 19 Mart 2018 tarihinde sona eriyor.

Kamu Personeli Alımı 16.03.2018, 13:43 16.03.2018, 13:44
Aile Bakanlığı 155 Personel Alımı İçin Başvuru Süresi Doluyor

İlanın Detayları
Sosyal Hizmet Merkezlerinde istihdam edilecek toplam 155 personel Aile Bakanlığı tarafından işe alınacak. Adaylardan herhangi bir KPSS puanı da talep edilmemektedir. Başvurular 19 Mart tarihinde sona erecek. Bu ilan kapsamında işe alınacak adaylar 2 ay süreli olarak çalıştırılacaklar. 

Bu ilan kapsamında öğretmen, psikolog, tercüman, çocuk eğiticisi gibi kadrolara eleman alınacak. Adaylar 19 farklı ilde görevlendirilecekler. Bazı pozisyonlara hem Türk hem de yabancı kişiler başvuru yapabilmektedirler. Her bir kadronun kendisine özel şartları da bulunmaktadır. Bunların yanı sıra erkek adayların askerlik ile ilişiklerinin olmaması gerekmektedir. Yapmamış olanlar için de 31 Mayıs 2019 tarihine kadar tecil ettirmiş olmaları gereklidir.

Başvuru Yeri
Başvuru yapmak isteyen adaylar alım yapacak olan il müdürlüklerine gerekli belgeleri de götürerek başvurularını yapacaklardır. Ayrıca bazı kadrolar için öncelik gösterilecek nitelikler de açıklandı. Adaylar bu niteliklere sahiplerse bunu belgeleyerek rakiplerine karşı avantaj sağlayabilirler. 

Başvurusu kabul edilen adaylar değerlendirmeye alınarak aralarından seçilen kişilerin atamaları yapılacaktır. Adayların kamu haklarından mahrum olmamaları ve herhangi bir milli güvenliğe tehdit oluşturan yapılar ile de iltisak ya da irtibatının olmaması gereklidir. Aksi takdirde başvurular kabul edilmeyecektir.

Yorumlar (0)