Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Personel Alımı Yapıyor

Yükseköğretim Kurulu’nun Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayınladığı ilanda 2 sözleşmeli personel alınacağı duyuruldu.

Kamu Personeli Alımı 06.08.2018, 00:44 06.08.2018, 00:52
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Personel Alımı Yapıyor

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından yayınlanan ilanında sistem programcısı olarak istihdam etmek üzere 2 sistem programcısı alımı yapılacağı ilan edildi.

Başvurular 27 Ağustos tarihine kadar Yükseköğretim Kurulu Personel Dairesi Başkanlığı’na müracaat edilerek yapılacaktır. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilecektir.

2 sistem programcısı alımı için adaylarda aranan genel şartlar arasında; erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak, 35 yaşından gün almamış olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan genel şartları taşımak, İngilizce, Almanca, Fransızca dillerinden YDS veya eşdeğer sınavlardan en az D düzeyinde puan almış olmak olarak belirtilmiştir.

Ayrıca dört yıllık eğitim veren fakültelerin fen edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümlerinden ve mühendislik bölümlerinden mezun olmak, 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekmektedir.

Başvuru sırasında adaylardan istenilen belgeler; başvuru formu, özgeçmiş, 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuç belgesi, yabancı dil düzeyini gösterir belge, özel şartlarda istenilen sertifikalar ve nitelikler gösteren belgeler, lisans diploması, erkek adaylar için askerlik durumu gösterir belge olarak belirtilmiştir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı 2 personel alımı ilan metninin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)