Van Belediyesi 100 İtfaiye Eri Ve 40 Zabıta Memuru Alımı Yapıyor

Kamu personeli seçme sınav sıralaması ile 40 zabıta memuru ve 100 İtfaiye Eri alımı yapılacaktır. Alımlar kadrolu olarak yapılacak olup alım Van Büyükşehir Belediye Başkanlığına gerçekleşecektir.

Kamu Personeli Alımı 04.06.2018, 01:11 27.07.2018, 10:22
Van Belediyesi 100 İtfaiye Eri Ve 40 Zabıta Memuru Alımı Yapıyor

Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı yayınladığı ilan ile kadrolu (itfaiyeci alımı) itfaiye eri ve zabıta memuru alımı yapacak. Başvuruları 28 Mayıs 2018 de başlayacak olup 15 Haziran 2018 de sona erecektir. Başvuru belgelerini Van Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığına hafta içi mesai saatleri içerisinde şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

İstenen Belgeler

Başvuracaklardan (memur alımları) istenen belgeler; İş Talep Formu Kurumdan temin edilecektir. Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisi, Diploma veya Mezuniyet belgesinin fotokopisi ve Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin fotokopisi olması gerekmektedir. KPSS Sonuç Belgesinin çıktısı, Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı ve İtfaiye eri kadrosuna atanacaklar için en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekmektedir. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı ve 2 Fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak) olması gerekmektedir.

Başvuru Şartları

Öğrenimle ilgili sadece mezun şartı aranmakta olup bölüm şartları yoktur. İtfaiye eri alımlarında sadece erkek adayların başvurusu kabul edilecek olup zabıta memuru alımında bay bayan başvuru yapabilmektedir. Lise mezun 30 itfaiye eri, önlisans 40 itfaiye eri, lisans 30 kişi itfaiye eri alınacaktır. Önlisans 20 kişi ve lisans 20 kişi lisans mezunu bay bayan personel alımı yapılacaktır. Yerleştirmelerde kullanılan öğrenimle ilgili olarak 2016 yılı KPSSP94, KPSSP3, KPSSP93 Kamu Personel Seçme Sınavına girmiş ve belirtilen 70 asgari KPSS puanını almış olmak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)