TYP Personel Alımları 14 Şehir İle Başladı

Toplum yararına programı kapsamında MEB 80 bin kişi alınacağı ilan edilmişti. İlanlar yayınlanmaya başladı. 10 Eylül 2018 de yayınlanan ilan ile 14 şehir personel alımı gerçekleştiriyor.

Kamu Personeli Alımı 10.09.2018, 09:38 10.09.2018, 09:41
TYP Personel Alımları 14 Şehir İle Başladı

İŞKUR Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine yerleştirmek üzere Kocaeli, Bartın, Gaziantep, Kayseri, Adana, Aksaray, Yozgat, Rize, Çorum, Yalova, Düzce, Antalya, Sinop ve Elazığ TYP ilanları yayınlayarak kamu personeli alıma başladı.

Başvuru adresi ve başvuru şekli aşağıda bulunan link adresi içerisinde mevcuttur. Başvuracaklar için son başvuru tarihi 14 Eylül 2018 olarak ilan edilmiştir. Başvurularda kpss şartı aranmıyor. Yukarıda yazılı olan şehirlerin il ve ilçe müdürlüklerine alım gerçekleşecektir.

Alınacaklar Personeller nerelere görevlendirilir? İllerde İş Kurumu İl Müdürlüğüne Başvurmuş adaylar arasından %80 noter kurasınca Kalan %20 ise nitelik durumuna göre Milli Eğitim İl Müdürlüğü Bünyesindeki Okullara görevlendirilir. İlçe Milli Eğitim müdürlüğünce belirlenerek yine noter kurası ve nitelik durumuna göre yerleştirmeler gerçekleşir.

Alınacaklar nasıl bir görev yapacaktır? Alınacak kişiler Kamusal altyapının yenilenmesi, Çevre düzenlemesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri yapılması, Restorasyon, Kültürel mirasın korunması, Ağaçlandırma ve Park düzenlemeleri ile ilgili işlerde görevlendirilecektir.

DİĞER ŞEHİRLER ALIMA ÇIKACAKTIR BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN. Başvuru için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Alpaslan Balı 2 yıl önce
Erzincan Nezaman Başlıyacak
Saadet Himmetoğlu 2 yıl önce
Giresunda ne zaman başlıyacak