TYP İŞKUR Bin 305 İşçi Alımı Yapılıyor

1305 kişi Toplum yararına programı (TYP) kapsamında yeni yayınlanan İŞKUR tarafından 06 Eylül 2018 de yayınlanarak kamu personeli alım başvuruları başlamıştır. Eylül 2018 alımları başlıyor.

Kamu Personeli Alımı 06.09.2018, 21:03
TYP İŞKUR Bin 305 İşçi Alımı Yapılıyor

İŞKUR TYP 6 Eylül 2018 de yayınladığı ilan ile 1305 kamu personeli yapacağını ilan etmiştir. Başvuruları başlayan ilana 10 Eylül 2018 tarihi bitimine kadar İŞKUR üzerinden on-line veya şahsen yapılabilir. TYP Eylül 2018 MEB alımları başladı. Diğer şehirler alıma çıkacak bizi sosyal medyalardan takip ederek hemen bilgi sahibi olabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Milli Eğitim Müdürlükleri ve Kaymakamlıklar nezdinde bulunan kamu kurum ve kuruluşları kamu personel alım ihtiyacı olan 1305 kamu personeli alımı yapacaktır. Kayseri ili ve İlçeleri Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı personel alımı olarak gerçekleşecektir.

Çevre düzenleme elemanı, çevre temizlik işçisi, bahçıvan, hizmetli ve ağaçlandırma personeli olarak gerçekleştiriliyor.

TYP alımlarına ilkokul, lise, önlisans ve lisans mezunları başvurabiliyor. Ayrıca 18 yaşını doldurmuş, 40 yaşını bitirmemiş, iş kurumuna kayıtlı işsiz ve herhangi bir kurumdan maaş almıyor olanlar başvuru sağlayabilir.

TYP başvurusu yapmak için bireysel üye olarak giriş yapmanız gerekmektedir. Bireysel üye değilseniz; önce üye olma adımlarını takip ederek İŞKUR Portal Sistemi’ne kayıt olmalısınız.

Başvurmak isteyenler için aşağıda verilen link adresi üzerinden Kayseri yazarak arama tuşuna basınca alım ilanları önünüze gelecektir.

TYP İŞKUR alımlarına başvuru yapmak için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (4)
zeynep demirci 2 yıl önce
iş arıyorum kendim birçok yerde çalıştım bilgisayar sertifikam var deneyimli bir elemanım
Halit İşkar 2 yıl önce
İssizim iş arıyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
Saniye sarışık 2 yıl önce
İş arıyorum yardımcı olurmusunuZ
Döndü duymaz 2 yıl önce
Acilen işe girmem gerekiyor çünkü üç tane çocuğumu okuturuyorum yardımcı olun