TSK İlköğretim Mezunu Sözleşmeli Er Alımı Başvurusu

TSK askeri personel alımı 2018 yılının başından beri devam ediyor. En az ilköğretim mezunu sözleşmeli er alımı için başvurularınızı yapabilirsiniz.

Kamu Personeli Alımı 10.06.2018, 12:20
TSK İlköğretim Mezunu Sözleşmeli Er Alımı Başvurusu

TSK Personel Alımı
TSK bünyesindeki açığı kapatmak amacıyla askeri personel alımları sene başından beri devam ediyor. Bu kapsamda subay, astsubay, uzman erbaş ve sözleşmeli er alımları yapılıyor. En az ilkokul mezunu olanlardan sözleşmeli er alımı için başvurular halen devam ediyor. 

Bu alıma başvurmak isteyenler TC vatandaşı ve erkek olma, en az ilköğretim mezunu olma, 1 Ocak 2018 itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını doldurmamış olma, herhangi bir sebeple askeri okullardan ilişiği kesilmeme olma, daha önce TSK bünyesinde istihdam edilmemiş olma, kamu haklarından mahrum olmama, belirli suçlardan sicili olmama, sağlık durumu uygun, boy ve kilo tablosuna uygun fiziğe sahip olma koşulları aranır. 

Başvuru Yeri ve Şekli
Şartları sağlayan adaylar başvuru yapabilecektir. Başvurular http://www.msb.gov.tr adresinden online olarak yapılır. İnternet ortamı dışında hiçbir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir. Başvurular halen devam etmektedir.

Başvuruların sona ereceği tarih MSB tarafından ilan edilecektir. Başvurular sona erdikten sonra MSB sitesinden başvurusu kabul edilen adaylar ilan edilir. Daha sonra sınav günü ve yeri ilan edilir. Adaylara hiçbir şekilde tebligat yapılmayacaktır. Sözleşmeli er alım ilanları MSB üzerinden takip edilebilir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)