Trablus Büyükelçiliği Sözleşmeli Sekreter Alımı

Trablus Büyükelçiliği DPB aracılığıyla yayınladığı ilan ile 2 sözleşmeli sekreter alımı yapacağını açıkladı. Alım Yapılacak Yer ve Pozisyon...

Kamu Personeli Alımı 26.04.2018, 08:59
Trablus Büyükelçiliği Sözleşmeli Sekreter Alımı

Bu ilan kapsamında istihdam edilecek personeller Trablus Büyükelçiliği bünyesinde çalışacaklardır. Personeller sözleşmeli sekreter kadrosunda değerlendirilecektir. 

Başvuru Şartları 
İlana başvuracak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekmektedir. Ayrıca kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak da şartlar arasındadır. İlana 46 yaşını doldurmamış adaylar başvuru yapabileceklerdir. En az lise mezunu adayların başvuru yapabilecekleri bu ilan için Arapça ve Türkçe dillerini çok iyi konuşabilmek şartı da bulunmaktadır. Bilgisayar ve daktilo kullanmayı bilmek, görev yapmaya engel bir sağlık durumu olmamak da şartlar arasındadır.

İlana erkek ve kadın adaylar başvuru yapabilmektedir. Erkek adayların askerlik ile ilişiklerinin olmaması istenmektedir. Tüm bu şartları sağlayan adayların başvuruları değerlendirildikten sonra sınav aşamasına geçilecektir. Yazılı, sözlü ve uygulamalı sınavlar yapılacaktır. Bu sınavlarda Arapça, Türkçe, Matematik, bilgisayar ve daktilo bilgileri ölçülecektir. 

Başvuru Şekli ve Tarihleri 
Bu ilana başvurular şahsen veya posta yolu ile yapılabilecektir. Ancak posta yolu ile başvurularda yaşanan gecikmelerden başvuranlar sorumlu tutulacaktır. Son başvuru tarihi ise 20 Mayıs 2018 olarak belirlenmiştir. Adayların başvuru esnasında verdikleri bilgi ve belgelerin doğru olması gereklidir. Aksi takdirde bu kişiler hakkında yasal işlemlerin başlatılacağını da belirtmek gerekir. Tüm bu aşamalar neticesinde başarılı olan adayların atamaları yapılacaktır.

Hamburg Başkonsolosluğu Sözleşmeli Sekreter Alımı
Hamburg Başkonsolosluğu DPB aracılığıyla yayınladığı ilan ile sözleşmeli sekreter alımı yapacağını açıkladı.

Alım Yapılacak Yer ve Pozisyon
Bu ilan kapsamında alınacak sözleşmeli sekreter Hamburg Başkonsolosluğubünyesinde çalışacak ve sözleşmeli olarak istihdam edilecektir. 

Başvuru Şartları
Bu ilana başvuracak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları ve kamu haklarından mahrum olmamaları gereklidir. Ayrıca adayların 41 yaşından gün almamış olmaları da istenen özellikler arasında yer almaktadır. 

Sekreter alımı için başvuracak adayların en az lise ve dengi okullardan mezun olmaları gereklidir. Yurtdışındaki okullardan mezun olan adayların ise Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı bir denklik belgesi sunmaları gerekmektedir. 

Adayların çok iyi derecede Türkçe ve Almanca bilmeleri gerektiği de ilanda ifade edilmiştir. Bunun yanı sıra bilgisayar ve daktiloya ilişkin de sınav yapılacaktır. Adayların her türlü koşulda görev yapabileceklerine dair sağlık raporu sunmaları da istenmektedir. İlana erkek ve kadın adaylar başvuru yapabilmektedir. Ancak erkek adayların askerliklerini yapmış olmaları ya da yapmış sayılmaları gerekmektedir.

Başvuru Şekli ve Tarihleri 
Bu ilana başvurular şahsen veya posta yoluyla gerçekleştirilebilecektir. Başvurular Hamburg Başkonsolosluğu’na yapılacaktır. Son başvuru tarihi ise 11 Mayıs olarak belirlenmiştir. Posta ile yapılan başvurularda gecikme yaşanmasından adayların sorumlu olacağını da ifade etmek gerekir. Posta yolu ile yapılan başvurularda belgelerin asılları yerine fotokopilerinin gönderilmesine izin verilmektedir. Ancak daha sonra asılları gösterilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)