THY 18 İlde Part Time Üniversite Öğrencisi Çalıştıracak

Üniversite öğrencilerinin hem çalışıp para kazanmaları hem de öğrenimlerine devam edebilmeleri için Türk Hava Yolları iş ilanları part time yayınladı.

Kamu Personeli Alımı 17.04.2018, 21:07
THY 18 İlde Part Time Üniversite Öğrencisi Çalıştıracak

Başvuru Şartları 
Bu ilana başvurmak isteyen adayların ilk olarak üniversite eğitimi alıyor olmaları gereklidir. Buna ek olarak adayların doğum tarihlerinin 1.1.1994 ile 31.12.1999 tarihlerinin arasında bulunması gereklidir. Toplamda 26 farklı bölümde okuyan öğrencilerin başvurabilecekleri bu ilanlar kapsamında 18 farklı ilimizde alım gerçekleştirilecek. 

Başvuru yapacak öğrencilerin iyi derecede İngilizce bilmeleri istenmektedir. Öyle ki adaylara İngilizce sınav da yapılacaktır. Adayların haftalık çalışma saatleri de belirlenmiş durumda. Bu kapsamda haftada en az 20 saat çalışacak öğrenciler maksimum 30 saat çalışabileceklerdir.

Başvuru yapabilecek öğrencilerin genellikle havacılık ve uçak teknolojileri ile alakalı bölümlerde okuyor olmaları gereklidir. Adayların Türk vatandaşı olmaları da şartlar arasında belirtilmiştir. 

Part time olarak istihdam edilecek öğrenciler bilet ve bagaj kontrolü, belge kontrolü gibi işlerde görev almaları ifade edildi. Ayrıca meydana gelebilecek olası kazaların ya da tehlikelerin de önceden bildirilmesi de görevler arasında yer almaktadır. 

Öğrencilerin eğitim gördükleri üniversitelerinin bulunduğu şehirde alım yapılmaması durumunda başka şehre başvuru yapılması söz konusu olmayacaktır. Dolayısıyla ilan edilen istasyonların iyi bir şekilde irdelenmesi gereklidir. Bu şehirler arasında Ankara, Diyarbakır, Artvin, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, Antalya ve Denizli gibi şehirlerimiz yer almaktadır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)