THY 1000 Kabin Memuru Alımı Yapacak

Türk Hava Yolları’na yapılacak olan yeni 1000 kabin memuru hakkında açıklama yapan Nevin Çolak, bu konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Kamu Personeli Alımı 21.07.2018, 15:00
THY 1000 Kabin Memuru Alımı Yapacak

Türk Hava Yolları’nda Kabin Hizmetleri Başkanı olarak görev yapmakta olan Nevin Çolak, Türk Hava Yolları bünyesinde istihdam etmek üzere yapılacak olan 1000 kabin memuru alımı hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Çolak, kabin memurlarının eğitim süresince nasıl bir eğitimden geçirildiğini, adayların bu eğitim süresince başarısız olması halinde yeniden eğitime aldıklarını açıkladı.

Türk Hava Yolları’nın yapmış olduğu son kabin memuru alımına toplamda 30 bin kişinin başvurduğunu ifade eden Kabin Hizmetleri Başkanı Nevin Çolak, yapılan bu başvuruların çoğunun şirket standartlarına uymadığını belirtti.

Nevin Çolak, Türk Hava Yolları’nda kabin memuru olarak görev yapacak adayların taşıması gereken özellikleri kısaca şöyle açıkladı:

Türk Hava Yolları’nın standartlarına uygun bir yaşta olmak, en az iki yıllık yüksek okul mezunu olmak, şirketin belirlemiş olduğu boy ve kilo şartlarına uyuyor olmak (boy ve kilo kadın ve erkek adaylarda değişiklik göstermektedir) ve belli bir seviye ve üstü İngilizce bilmek kabin memuru olmak için gereken şartlar arasında yer almaktadır.

Kabin Hizmetleri Başkanı Çolak, şu anda Türk Hava Yolları bünyesinde çalışan 10.500 kabin memuru olduğunu ve bu sayının 2018 yılı sonuna kadar 11.500 olacağı müjdesini verdi.

Yapılan bu açıklamalardan sonra yakın bir zamanda 1.000 kabin memuru alımı için ilan yayınlanacaktır. İlana en hızlı şekilde ulaşmak için Kamu Personeli Alımı Haber Sitemizi takip edebilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (4)
Senol aydin 3 yıl önce
Boyumda kilomda uygun igilzcede fransizcamda var hacetepe mezunuyum bu isede cok ihtiyacim var
Özge yılmaz 3 yıl önce
THY
Özge yılmaz 3 yıl önce
Boy 1.56 kile 50
Özge yılmaz 3 yıl önce
Boy 1.56 kilo 50 ingilzce biliyorum