TCDD İl Müdürlükleri 91 Kamu İşçisi Alımı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nca yayınlanmış ilanlarda kişisel durumu normal, eski hükümlü ve engelli olan adayların başvurabileceği 91 personel alım yapılacağı duyuruldu.

Kamu Personeli Alımı 09.08.2018, 01:20
TCDD İl Müdürlükleri 91 Kamu İşçisi Alımı

TCDD yayınladığı ilanda; vinç operatörü, demiryolu hattı bakım onarımcısı, tren makinisti, raylı sistemler sinyalizasyon bakım ve onarımcısı kadrolarında görevlendirmek üzere 91 personel alımı yapacağını belirtti.

Başvuru yapmak isteyen adaylar için başvuru tarihleri 14 Ağustos – 23 Ağustos arası olarak belirtilmiştir. Başvurular, İŞKUR İl Müdürlükleri ve İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

İlanlara kişisel durumu normal, eski hükümlü ve engelli olan adaylar başvuru yapabilecek olup başvurularda en az lise mezunu olma şartı aranmaktadır.

73 tren makinisti alımı için en az lise mezunu olma şartı aranmaktadır. Göreve başlayacak olan personeller Adana, Afyonkarahisar, İstanbul, Malatya, Ankara ve Sivas illerinde görevlendirilecektir. Başvuru yapmak isteyen adaylarda mezuniyet şartı elektrik, elektronik, elektronik teknolojisi, makine yağları ve yağlama teknolojisi, makine iş makineleri endüstriyel elektronik gibi bölümlerden mezun olma olarak belirtilmiştir.

18 personel alımında en az lise mezunu olma şartı yer alırken demiryolu hattı bakım onarımcısı alımında aranan şart yük ve yolcu taşımacılığının yapıldığı raylı sistemlerde yol bakım onarım işlerinde en az 6 ay görev yapmış olmak olarak açıklanmıştır.

TCDD 91 kamu işçisi alım metninin tamamı için tıklayınız.   

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Şerife sarı 3 yıl önce
Hep memur lise mevzunu diyotsunuz liseleri şoför almıyorsunuz benim oğlum ĺise terk ve şoför alınmasını rica ederim