Tarım Bakanlığı 18 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yayınlanan ilana göre 18 sözleşmeli bilişim kamu personeli alımı yapılacak.

Kamu Personeli Alımı 16.06.2018, 08:43
Tarım Bakanlığı 18 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Alım Yapılacak Pozisyonlar

Tarım Bakanlığı tarafından yayınlanan ilana göre toplam 18 sözleşmeli bilişim kamu personeli alımı yapacak. Bu personellerden 10’u çözümleyici 8’i de programlayıcı kadrosunda istihdam edilecek.

Başvuru Şartları

Adayların başvurdukları kadronun gerektirdiği eğitim şartlarını sağlamaları gerekiyor. Bu şartlar ise ilanda belirtilmiştir. Bunun yanı sıra Devlet Memurları Kanunu madde 48’de sayılan şartların da adaylar tarafından sağlanması gerekiyor.

SGK’dan herhangi bir yaşlılık ya da emeklilik aylığı alınmaması gerekirken bunun yanı sıra 2016 yılında yapılan KPSS sınavından da en az 60 puan almış olmak gerekiyor. YDS İngilizce sınavından en az D seviyesinde bir puan almış olmak da şartlar arasında yer alıyor.

İlana erkek ve kadın adaylar başvuru yapabilmektedir. Erkek adayların askerlik ile ilişiklerinin bulunmaması gerekiyor. Ayrıca her iki kadro için de tecrübe şartı koyulmuştur. Bu şartın ilgili bölümlerden mezun olduktan sonra yerine getirilmiş olması ve SGK kaydıyla belgelenmesi gereklidir.

Başvuru Şekli Ve Tarihi

Bu ilana başvurular şahsen ya da posta yoluyla gerçekleştirilebilecek. Bu kapsamda Tarım Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi’nin Ankara’da bulunan adrese gerekli belgeler ile başvuru yapılması gereklidir. Son başvuru tarihi ise 29 Haziran 2018 olarak ilan edilmiştir. Bilgi ve belgelerin eksik olmaması adayların sorumluluğundadır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)