Tarım Bakanı’ndan Personel Alımları İle İlgili Açıklama

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba personel alımlarına ilişkin taleplere karşılık gerekli yazışmaları yaptıklarını ama kendisinin yetkisinin olmadığını söyledi.

Kamu Personeli Alımı 16.05.2018, 21:15
Tarım Bakanı’ndan Personel Alımları İle İlgili Açıklama

Öncelik Eğitim ve Sağlıkta

Tarım Bakanı Eşref Fakıbaba gerçekten alım yapmaya ihtiyaçlarının olduğunu dile getirdi. Bu kapsamda kendisinin en çok önem verdiği takım arkadaşlarının mühendisler, teknisyenler ve teknikerler olduğunu dile getirdi. Bu konuda da kendilerinin personel alım talebinde bulunduklarını ifade etti. 9Şubat tarihinde yaptıkları yazışmalardan henüz bir netice almadıklarını da dile getirdi.

Bakan Fakıbaba hali hazırda vatandaşlardan pek çok personel alımı talebinin geldiğini ancak kendisinin bu konuda yetki sahibi olmadığını ifade etti. Hükümete talepte bulunduklarını ancak önceliğin eğitim ve sağlık sektörlerine verildiğini açıkladı. Bu kapsamda kendilerinin de hükümete baskı kurmaya devam edeceklerini de açıkladı. Ancak son kararın yine ilgili Bakanlıklar tarafından verileceğini açıkladı.

10 Bin 551 Personel Alım Talebi

Bakan Fakıbaba daha önce yaptığı açıklamasında ise 10 bin 551 personel alımı için ilgili bakanlıklara başvuru yaptıklarını ifade etmişti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ise bu konuda kendilerine herhangi bir talep iletilmediğini dile getirdi. Ancak Bakan Fakıbaba ısrarla yazışmaların 9 Şubat tarihinde yapıldığını dile getiriyor. Adaylar ise alımların en kısa süre içerisinde yapılmasını bekliyorlar. Zira pek çok Bakanlık seçim öncesinde atamaların gerçekleştirileceğini kamuoyuna duyurdular.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)