SSM KPSS 60 65 70 Puanlar İle SSM 60 Kamu Personel Alımı

Savunma sanayi müsteşarlığı (SSM) 60 kamu personeli alacağını duyurdu. Alım özel bilgi ve ihtisas gerektiren konularda sözleşmeli olarak gerçekleşecektir. KPSS 60, 65 ve 70 puanlar ile başvuru yapılabilir.

Kamu Personeli Alımı 05.09.2018, 19:08
SSM KPSS 60 65 70 Puanlar İle SSM 60 Kamu Personel Alımı

Savunma sanayi müsteşarlığı (SSM) 3238 sayılı Kanunun 8’inci maddesi ve 2010/285 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı esaslarınca çalıştırılmak üzere sözlü sınav (mülakat) yöntemiyle; 23 (yirmi üç) Proje Mühendisi, 28 (yirmi sekiz) Proje Asistanı ve 9 (dokuz) Yönetici Asistanı olmak üzere toplam 60 (altmış) adet kontenjan için aşağıda belirtilen öğrenim bölümlerinden ve öğrenim bölümleri karşısında belirtilen kontenjan adedi kadar kadro karşılıksız sözleşmeli personel alınacaktır. KPSS 60, 65, 70 puanlar ile başvuru yapılabiliniyor.

Proje asistanı 28 kişi için; üniversitelerin; Bilgi ve Belge Yönetimi, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Kütüphanecilik, Arşivcilik, Dokümantasyon ve Enformasyon, Matematik, İstatistik, Biyoloji, Fizik, Kimya, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Teknoloji ve Bilgi Yönetimi, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret, Uluslararası Ticaret, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümleri başvurabilir.

Yönetici asistanı 9 kişi için; Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dil Bilimi, Mütercim Tercümanlık, Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Halk Bilimi, Arap Dili ve Edebiyatı, Fars Dili ve Edebiyatı, Çin Dili ve Edebiyatı, Kore Dili ve Edebiyatı, Japon Dili ve Edebiyatı, Alman Dili ve Edebiyatı, Fransız Dili ve Edebiyatı, Rus Dili ve Edebiyatı, İspanyol Dili ve Edebiyatı, İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümleri başvurabilir.

Diğer alımlar için; elektrik elektronik, makine, endüstri, uçak, malzeme bilimi, gemi, deniz, bilgisayar, yazılım havacılık mühendislikleri mezunları başvuru yapabiliyor.

Adaylar başvurularını 18 Eylül 2018 tarihi bitimine kadar Müsteşarlığın internet adresindeki sınav başvuru ekranında tanımlı olan bilgileri eksiksiz doldurarak son başvuru tarihi olan 18 E y l ü l 2018, S a l ı günü mesai bitimine kadar (saat 18:00) sisteme yükleyeceklerdir.

Savunma sanayi müsteşarlığı 60 kamu personeli alım ilan kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Gokhan ilendemli 1 yıl önce
9eylul iktisat mezunu 90 mart dogumlu askerligini yapti

Gelişmelerden Haberdar Olun

@