Sinanpaşa Belediyesi Çiftçi Alımı Yapıyor

Sinanpaşa Belediyesi Başkanlığı İŞKUR üzerinden yayınladığı ilan ile 7 çiftçi alımı yapacağını duyurdu. İlana ilişkin detaylar haberimizde yer almaktadır.

Kamu Personeli Alımı 29.04.2018, 09:30
Sinanpaşa Belediyesi Çiftçi Alımı Yapıyor

Alım Yapılacak Pozisyonlar
Bu ilan kapsamında alınacak personeller çiftçi (tarla ürünleri, zirai sulamacı) statüsünde istihdam edileceklerdir. Ayrıca adayların geçici statüde istihdam edileceklerini de belirtmek gerekir. Bu ilan kapsamında alınacak personellerSinanpaşa Belediyesi sınırları içerisinde istihdam edilecektir.

Başvuru Şartları
7 çiftçi alımı için başvuru yapacak adayların en az ilköğretim mezunu en fazla ise ortaöğretim mezunu olmaları gereklidir. Bu ilana sadece İŞKUR sistemine kayıtlı olan işçiler başvurabileceklerdir. Eğer kayıtlı değilseniz bu durumda internet üzerinden ya da en yakın İŞKUR il müdürlüğü aracılığıyla derhal kaydınızı yaptırabilirsiniz. 

Çiftçi alımı için başvuracak adaylardan bazı özel belgeler de istenmektedir. Bu belgeler şöyle sıralanmıştır:
•    İlk yardım belgesi
•    Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde derin kuyu su pompaları montaj, bakım ve onarım işçiliği belgesi
Her iki belgenin de MEB onaylı olması istenmektedir.

Başvuru Şekli ve Tarihleri
Bu ilana başvurular İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecektir. Adaylar en yakın İŞKUR il müdürlüğüne giderek başvuru yapabilecekleri gibi İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden de başvurularını yapabileceklerdir. Bu ilana son başvuru tarihi 30 Nisan olarak ilan edilmiştir. Adayların yukarıda belirtilen belgeleri en geç 7 Mayıs tarihine kadar Belediye’ye iletmesi gereklidir. 14 Mayıs saat 10’da ise kura çekimi yapılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)