Sayıştay 45 Denetçi Yardımcısı Alımı

Sayıştay Başkanlığı DPB aracılığıyla yayınladığı ilan ile 45 denetçi yardımcısı alacağını duyurdu. Başvuru Şartları ...

Kamu Personeli Alımı 19.04.2018, 22:24
Sayıştay 45 Denetçi Yardımcısı Alımı

İlana başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48.maddesinde belirtilen şartları taşımaları gereklidir. Ayrıca adayların eleme sınavı tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmaları da şartlar arasındadır. 

Denetçi yardımcısı pozisyonuna başvuracak adayların siyasal bilgiler, hukuk, işletme, iktisat ve İİBF bölümlerinden birisinden mezun olmaları gereklidir. Yurtdışından mezun olan adayların ilgili bölümlere denklik kazanmış olması da önem arz etmektedir. 

Şartları sağlayan adaylar başvurularını yaptıktan sonra 26 ve 27 Mayıs tarihlerinde sınava gireceklerdir. Sınavlar ÖSYM’nin e-sınav merkezlerinde yapılacak olup Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde sınavlara girilecektir. 

Başvuru Şekli ve Tarihleri
Bu ilana başvurmak isteyen adaylar ÖSYM’nin aday işlemleri sayfasına TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvurabilirler. Son başvuru tarihi 24 Nisan olarak belirlenmiştir. Ancak 30 Nisan 2018 günü de geç başvuru günü olarak ilan edilmiştir. 

Gerçekleştirilecek eleme sınavında başarılı olacak adayların daha sonra 2 oturum halinde yapılacak olan yazılı sınava da gireceklerini ifade etmek gerekir. Bu sınav klasik usulde yapılacak olup 2 oturum olacaktır. 

Tüm bu aşamalar neticesinde başarılı olan adayların sonuçları ÖSYM’nin sonuç sayfasında ilan edilecektir. Başarılı adayların atamaları derhal yapılacak olup çalışacakları il daha sonradan belirlenecektir. 
Sayıştay Başkanlığı denetçi yardımcısı alım ilanı resmen yayınlandı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)