Savunma Sanayi Müsteşarlığı Sözleşmeli 60 Personel Alımı

Savunma Sanayi Müsteşarlığı, yayınladığı personel alımı ilanında ihtisas gerektiren konularda görevlendirmek üzere sınavla kadro karşılıksız sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu.

Kamu Personeli Alımı 09.07.2018, 09:02
Savunma Sanayi Müsteşarlığı Sözleşmeli 60 Personel Alımı

Savunma Sanayi Müsteşarlığı, sözlü sınav (mülakat) yöntemiyle alım yapacağı 60 kadroda, 23 Proje Mühendisi, 28 Proje Asistanı ve 9 Yönetici Asistanı kontenjanın boş olduğunu açıkladı.

Başvurular 18 Eylül 2018 mesai bitimine kadar Savunma Sanayi Müsteşarlığı resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapılabilecektir.

Sınava başvuru yapacak adaylarda aranan genel şartlar; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde yer alan genel şartlar taşımak, yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmamak olarak belirtilmiştir.

23 Proje Mühendisi alımı için adayların elektrik elektronik mühendisliği, makine mühendisliği, endüstri mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, uçak mühendisliği, uzay mühendisliği, gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği gibi bölümlerden mezun olmak, 2017/2018 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı P1 puan türünden en az 70 puan almış olmak ve son iki yıl içinde YDS’den İngilizce dilinde en az 70 puan almış olmak özelliklerine sahip olmaları gerekmektedir.

28 Proje Asistanı alımında adayların en az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin arşivcilik, bilgi ve belge yönetimi, bilişim sistemleri ve teknolojileri, kütüphanecilik, matematik, biyoloji, fizik, kimya, muhasebe ve finansal yönetim gibi bölümlerinden mezun olması, 2017/2018 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı P1 puan türünden en az 65 puan almış olması ve son iki yıl itibariyle girmiş olduğu YDS’den İngilizce dilinde en az 60 puan almış olması gerekmektedir.

9 Yönetici Asistanı alımında mezuniyet şartı olarak en az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin halkla ilişkiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Amerikan Dili ve Edebiyatı, Çin Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı gibi bölümler yer alırken KPSS şartında 2017/2018 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan P3 puan türünde en az 60 puan alma ve yabancı dil şartında son iki yıl içerisinde yapılan YDS’den İngilizce dilinde en az 50 puan alma yer almaktadır.

İlanla ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)