Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı yayınladığı ilan ile çeşitli branşlarda istihdam edilmek üzere uzman erbaş alımı yapacağını açıkladı.

Kamu Personeli Alımı 27.04.2018, 23:05
Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı

Alım Yapılacak Pozisyonlar 
Sahil Güvenlik Komutanlığı ilanına göre alınacak personeller muhafız, kurbağa adam, şoför ve ikmal branşlarında istihdam edilecektir. Bu personeller ihtiyaç olan yerlerde değerlendirileceklerdir. 

Başvuru Şartları 
Her bir branş için ayrı şartlar bulunmaktadır. Bunun haricinde ortak şartların da bulunduğunu ifade etmemiz gerekir. Buna göre başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmaları gerekmektedir. En az lise mezunu olan adaylar arasından 27 yaşını bitirmemiş olanlar seçilecektir. Adayların askerlik görevini yapmış olmaları ya da hali hazırda yapıyor olmaları istenmektedir. Hali hazırda askerlik yapmakta olanlar için uzman erbaş olur kanaatinin paylaşılması gerekmektedir. 

Askeri öğrenci iken ilişiği kesilenlerin bu ilana başvurmaları mümkün olmayacaktır. Adayların boyunun en az 164 cm olması gereklidir. Ayrıca boya göre belirlenen kilo sınırının da tutuyor olması istenmektedir. Bu şartları sağlayan adaylar ayrıca yazılı ve sözlü sınav ile fiziksel sınavlara tabi tutulacaktır. 

Başvuru Şekli ve Tarihleri 
Bu ilana başvurular Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın internet adresinden gerçekleştirilecektir. Başvurular 2 Mayıs tarihinde saat 15.00’dan itibaren başlayacak 15 Mayıs günü saat 14.00’da sona erecektir. Başvurular yapılırken adayların gerekli belgeleri de sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)