Sahil Güvenlik Komutanlığı Personel Alımında Son Günler

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından DPB aracılığıyla yayınlanan 240 sözleşmeli personel alımı için başvurularda son günlere girildi.

Kamu Personeli Alımı 26.04.2018, 21:46
Sahil Güvenlik Komutanlığı Personel Alımında Son Günler

Alım Yapılacak Pozisyonlar
Bu ilan kapsamında büro personeli, teknisyen, tekniker ve destek personeli kadrolarında istihdam gerçekleştirilecek. Adaylar Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde ihtiyaç olan alanlarda görevlendirileceklerdir. 

Başvuru Şartları 
Bu ilana başvuru yapabilmek için adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu madde 48’de yer alan şartları taşımaları gereklidir. Her bir kadronun karşısında belirtilen eğitim şartının da sağlanması gereklidir. Bu eğitim şartına göre hangi KPSS puan türüne sahip olmaları gerektiği de belirlenecektir. Ayrıca 2016 yılında yapılan KPSS sınavının kullanılacağını da ifade etmek gerekir. 

Adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları istenirken 36 yaşından da gün almamış olmaları talep edilmektedir. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiklerinin bulunmaması da şartlar arasındadır. Bu ilan kapsamında alınacak personeller sözleşmeli statüde çalıştırılacaktır. Dolayısıyla da son 1 yıllık süre içerisinde kamu kurumlarından herhangi birisinden sözleşmelerinin feshedilmemiş olması gereklidir. Unvan değişikliği gibi durumların söz konusu olması ise istisna olarak tutulmuştur. 

Başvuru Şekli ve Tarihleri 
Başvurular için son tarih 30 Nisan 2018 saat 14.00 olarak belirlenmiştir. Başvurular Sahil Güvenlik Komutanlığı internet adresi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Şahsen ya da posta yolu ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Başvur esnasında sunulan bilgilerin doğru ve eksiksiz olması gereklidir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)