Sağlık Bakanlığı KPSS Tercih Kılavuzu Yayınlandı

18 bin sağlık personeli alımı için ÖSYM tarafından KPSS tercih kılavuzu yayınlandı. Yapılan açıklama sonrasında kadrolar netleşirken merkezi atama tercihlerinin nasıl yapılacağı da açıklanmış oldu.

Kamu Personeli Alımı 01.06.2018, 00:06
Sağlık Bakanlığı KPSS Tercih Kılavuzu Yayınlandı

Kadrolar Belli Oldu

Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen 18 bin personel alımı için kadrolar belli oldu ve tercih kılavuzu yayınlandı. Her bir kadro için gerekli olan nitelikler de bu kılavuz içerisinde yer aldı. Adaylar nitelikleri incelenerek başvurularını yapabilecekler. Hangi pozisyona ne kadar personel alınacağı da bu kılavuzda açık bir şekilde belirtildi.

Tercihler Nasıl Yapılacak?

Tercih yapmak isteyen adaylar öncelikle bu kılavuzları iyi bir şekilde incelemelidir. Yanlış tercih yapmamak için tüm nitelik kodlarının ayrıntılı bir şekilde incelenmesi icap etmektedir. Sağlık Bakanlığı KPSS tercihleri 4 Haziran tarihinde başlayacak ve 11 Haziran tarihinde de sona erecektir. Adaylar tercihlerini ÖSYM’nin aday işlemleri sayasından gerçekleştirebilecekler. KPSS 2018/5 tercih kılavuzu tercih sürecinde aktif bir şekilde kullanılmalıdır.

Tercih yaparken bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olmasına da özen gösteriniz. Zira yanlış bilgi ve belgelerle tercih yapmanız durumunda kazansanız dahi atamanız gerçekleştirilmeyecektir. Ayrıca yasal olarak da sorumluluk altına girmeniz söz konusu olacaktır.

Sağlık Bakanlığı 18 bin personel alımı ile birlikte bu yıl içerisinde toplamda 56 bin personel alımı gerçekleştirilmiş olacak. Bu da ciddi bir rakam anlamına gelmektedir. İşte bu sebeple atanmak isteyen adaylar için de büyük fırsatlar oluşturulmuş oldu. Bu sene içerisinde yeni alımlar da yapılabileceğini ifade etmek gerekir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)