Sağlık Bakanlığı 5 Bin 298 İşçi Alımına Nasıl Başvurulur

Sağlık Bakanlığı 5298 kamu personeli (sürekli işçi) alımına iş kurumu üzerinden başvuracak adaylar izlenilen yol yanlış olursa başvuru yapamazsınız. İşte İŞKUR başvuru şekli.

Kamu Personeli Alımı 06.09.2018, 09:05 06.09.2018, 09:06
Sağlık Bakanlığı 5 Bin 298 İşçi Alımına Nasıl Başvurulur

Sağlık Bakanlığı 5298 kamu personeli olarak sürekli işçi alımı yapacaktır. Başvurular İŞKUR üzerinden alındığı üzere bir çok aday yanlış yol ve statüde olduğu için başvuru yapamamaktadır. Takipçilerimiz için bu aşamaları tek tek anlatıyoruz.

Temizlik görevlisi alımına başvuracak adayların izleyeceği yolu anlatıyoruz. İŞKUR internet adresinden online olarak kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Daha önce kaydı olan adayların tekrar üyelik yapmasına gerek yoktur.

İŞKUR giriş sayfasından iş arayan bölümünden kimlik numarası ve şifre girilerek sisteme giriş yapılır. Bireysel kullanıcı sayfası önünüze gelecektir. 1 sırada bulunan öz geçmiş tıklanır ve önünüze kişisel bilgilerinizin olduğu sayfa açılır. Meslek bilgileri sayfasında temizlik görevlisi yazılarak ekle butonuna basınız. Tekrar bireysel başvuru sayfasına dönüş yapınız. 7 sırada bulunan iş arama/kayıt durumu tıklanarak aktif bölümü seçilir. İş arama durumunuz aktif ise bir işlem yapmayın.

Sıra geldi Sağlık Bakanlığı alımına başvuru yapmaya. İş arama bölümünde bulunan iş ilanları kısmı tıklanır. İş arama sayfası açılacaktır. En altta bulunan iş yeri ünvanı kısmına sağlık bakanlığı yazarak arama tuşuna basınız ve istediğiniz Sağlık Bakanlığı alımına başvuru yapınız.

Sağlık Bakanlığı 5298 kamu personeli alım haberine ve kılavuza ulaşmak için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Mustafa Bozkurt 2 yıl önce
Engelliyim yüzde elli işçi alınıyormu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@