Rekabet Kurumu 20 Kamu Personel Alımı Yapıyor

Devlet Personel Başkanlığı üzerinden 6 Eylül 2018 tarihinde yayınlanan ilan ile 20 devlet memuru alımı yapılacağı duyuruldu.

Kamu Personeli Alımı 06.09.2018, 08:59
Rekabet Kurumu 20 Kamu Personel Alımı Yapıyor

DPB tarafından 6 Eylül 2018 de yayınladığı ilan ile Rekabet Kurumu kamu personeli olarak 20 uzman yardımcısı alım yapacağını yayınlandı. Alınacak kişiler çeşitli öğrenim durumlarına sahip olmaları gerekmektedir.

Rekabet Kurumu’nda çalıştırılmak üzere, Rekabet Kurumu Meslek Personeli Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; (14 kişilik) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Genel) kadrosu için; en az dört yıllık öğrenim veren yükseköğretim kurumlarının İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya İşletme Mühendisliği ya da Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. (4 kişilik) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Hukuk) kadrosu için; Hukuk Fakültelerinden, (2 kişilik) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Bilişim) kadrosu için; Bilgisayar Mühendisliği, İstatistik ve Bilgisayar, Matematik ve Bilgisayar, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezunların başvurusu kabul edilecektir.

Başvuru tarihleri ve şekli: Sınava katılmak isteyen adaylar 14 Eylül 2018 ile 28 Eylül 2018 tarihleri arasında resmi internet adresinde bulunan “Sınav Duyurusu” başlıklı bölümdeki “Başvuru Formu” nu eksiksiz olarak dolduracaklardır. (Yönetmeliğin 8 inci maddesinde belirtilen belgelerin asıl/onaylı suretleri sınavlarda başarılı olup atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir. Görevini devamlı yapmalarına engel olabilecek bir hastalıklarının bulunmaması gerekmektedir. Son başvuru tarihi itibariyle 2017 ve 2018 Kamu Personel Seçme Sınavından: Rekabet Uzman Yardımcılığı (Genel) kadrosu için KPSS P14, KPSS P15, KPSS P16, KPSS P24, KPSS P25, KPSS P26, KPSS P27, KPSS P28, KPSS P31 veya KPSS P36 puan türlerinin herhangi birinden en az (85) puan almaları ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı (280) kişi içerisinde bulunmaları gerekmektedir. Rekabet Uzman Yardımcılığı (Hukuk) kadrosu için; KPSS P4, KPSS P5 KPSS P6 veya KPSS P7 puan türlerinin herhangi birinden en az (80) puan almaları ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı (80) kişi içerisinde bulunmaları gerekmektedir. Rekabet Uzman Yardımcılığı (Bilişim) kadrosu için; KPSS P1 veya KPSS P2 puan türünden en az (85) puan almaları ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı (40) kişi içerisinde bulunmaları gerekmektedir.

Rekabet Kurumu 20 kamu personel alımı kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)