PTT İlanında Güncelleme Yapıldı

PTT daha önce yayınladığı 5 bin personel alımı ilanında değişikliklere gitti ve çok tartışılan ikamet süresini kaldırdı.

Kamu Personeli Alımı 11.05.2018, 19:38
PTT İlanında Güncelleme Yapıldı

1 Yıl Şartı Kalktı

PTT personel alımlarına başvuru yapacak adayların başvuru yapacakları ilde en az 1 yıldır ikamet etmeleri şartı bulunmaktaydı. Ancak bu şart adaylar tarafından büyük bir tepki ile karşılandı ve düzenleme yapıldı. Son düzenlemeye göre 1 yıl şartı olmadan adaylar bulundukları ilin kadrosuna başvuru yapabileceklerdir.

Bir diğer önemli düzenleme ise PTT personellerinin de bu ilana başvuru yapabilecek olmalarıdır. Ancak bu sadece farklı unvan için geçerlidir. Dolayısıyla aynı unvanda farklı bir yere başvuru yapmak mümkün değildir.

Bunların haricinde adaylara psikometrik inceleme yapılmasına da karar verildi. Böylelikle akıl sağlığı yerinde olmayan kimselerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

YDS şartı istenen kadrolar için farklı bir sınav türü daha eklenmiştir. Böylelikle adaylar denkliği kabul edilen başka bir sınav daha sunabileceklerdir. SEGEM ve sürücü belgeleri evrak teslim süresi içerisinde teslim edilecektir.

Gişe ve büro görevlisi pozisyonu yapılan düzenlemeler ile birlikte eklenmiştir. Bu kadroya başvuru yapabilmek için ise sayılan 73 bölümden birisinden mezun olmak yeterlidir. Bu düzenlemelerin ardından adayların bazıları olumlu karşılarken bazıları da tepki gösterdi. Ancak nihayetinde alımlar bu düzenlemelere göre gerçekleştirilecek. En çok tartışma yaratan ikamet sorunu da kısmen ortadan kaldırıldı ancak yine de tüm illere başvuru yapmak mümkün değildir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)