PTT Başvuru Süresini Uzattı

PTT tarafından yayınlanan 5 bin personel alımı için başvurular 22 Mayıs tarihinde sona ermesine rağmen başvuru yapamayanlar için süre uzatıldı.

Kamu Personeli Alımı 23.05.2018, 22:45
PTT Başvuru Süresini Uzattı

Bu Gece Son

PTT 5 bin kişilik personel alımı için ilk önce başvuru ücretlerinin yatırılması gerektiğini belirtmişti. Başvuru ücretini yatıran bazı kimseler yaşanan yoğunluk nedeniyle başvurularını yapamadılar. Bu da sınavlara girme haklarını kaybetmelerine neden oldu. işte bu sorunun üstesinden gelmek için PTT başvuru süresini 23 Mayıs tarihine uzattı. 1 günlük uzatma süresi sonuna kadar yani saat 23.59’a kadar başvurular yapılabilecek. Böylelikle adaylar sınava girme hakkını elde edecekler.

115 Bin Başvuru

PTT’den yapılan duyuruya göre bugüne kadar toplam 115 bin kişi başvuruda bulundu. 5 bin personel alımı yapılacak iken rekor düzeyde başvuru geldiğini ifade edebiliriz. Her bir başvurandan ise 60 lira başvuru ücreti alınmaktadır. Ancak PTT yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre alınan bu ücretler dahi sınav masraflarını karşılamaya yetmemektedir. Geriye kalan masraflar da bu yüzden PTT tarafından karşılanacaktır.

Başvuru ücreti yatırmasına rağmen yanlış başvuru yapan ya da şartları sağlamadığı sonradan anlaşılan kişilerin sınav ücretleri de tekrar kişilere ödenecek. Bunun için PTT tarafından duyuru yayınlanacak ve adaylar PTT iş şubelerinden paralarını teslim alabilecekler. Bunun yanı sıra sınavın 17 merkezde yapılacağını da ifade etmemiz gerekir. Bu merkezler PTT tarafından ilan edilmiştir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)