Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı Alımları 2018

Polis Akademisi Başkanlığı PMYO, PAEM ve POMEM alımları hakkında duyuru yayınladı.

Kamu Personeli Alımı 26.05.2018, 15:41
Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı Alımları 2018

15.500 Polis Alınacak

Polis Akademisi Başkanlığı farklı polis okulları için duyuru yayınladı. Bu kapsamda 10.000 POMEM öğrencisi alınacak iken 3 bin komiser yardımcısı ve 2.500 de PMYO öğrencisi alınacak. Tüm bu alımlara ilişkin başvuru şartlarının ise KPSS sınavından sonra açıklanacağı ifade edildi.

10 bin POMEM öğrencisi alımı için lisans ve ön lisans mezunlarının başvuru yapabilecekleri duyuruda yer aldı. 2.500 PMYO öğrencisi alımı için ise en az lise mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek. Ayrıca başvuru tarihleri ve başvuruya ilişkin şartlar da YKS sınavından sonra netlik kazanacak.

Komiser yardımcısı olarak yetiştirilmek üzere ise toplamda 3.000 PAEM öğrencisi alınacak. Bu öğrencilerin 2.700’ü erkek olacak iken 300’ü de kadın olacak. Bu ilana lisans mezunları başvuru yapabilecektir. Başvuru şartları ise KPSS sınavından sonra netlik kazanacaktır.

Tüm bu ilanlar sayesinde toplamda 15.500 personel alımı gerçekleştirilmiş olacak. Böylelikle hali hazırda iş arayan gençler için büyük bir fırsat oluşturduğunu ifade etmemiz gerekir. Konu ile ilgili başka herhangi bir detay bilgi paylaşılmadığını da belirtelim. Bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgilendirmeler yapılması durumunda sitemiz aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Hali hazırda polis adayları için en çok merakla beklenen husus ise KPSS sınırının kaç olacağıdır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)