PAEM 500 Komiser Yardımcısı Alımı

Polis Akademisi Başkanlığı’na bağlı Polis Amirleri Eğitim Merkezi’nde ilk derece amirlik eğitimi vermek üzere 500 erkek memur alımı yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımı 11.07.2018, 11:28
PAEM 500 Komiser Yardımcısı Alımı

Polis Akademisi Başkanlığı’na bağlı Polis Amirleri Eğitim Merkezi, emniyet mensupları arasından 500 erkek memurun komiser yardımcısı adayı olarak alımını yapacaktır.

21-30 Mayıs 2018 tarihleri arasında Personel Bilgi Sistemi üzerinden ön başvuruları alınan adaylar, Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliği kapsamında 4-8 Haziran 2018 tarihleri arasında da müracaat kabul komisyonlarına başvurularını yapmışlardır.

İlk derece amirlik eğitimine başvuru yapmak için aranan şartlar şu şekilde oldu: Özel Harekat Başkanlığı merkez ve taşra teşkilatında fiilen görev yapıyor olmak, meslekte fiilen iki yılını doldurmuş olmak, 45 yaşından gün almamış olmak olarak belirtilmiştir.

Bu kapsamda şartları uyan adaylar gerekli başvuruları tamamlamıştır. İlk derece amirlik eğitimi yazılı sınavı 25 Temmuz 2018 tarihinde saat 10.00’da Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Kampüsü’nde yapılacaktır.

Polis Akademisi belirtilen sınav yeri ve tarihini resmi internet sitesi üzerinden açıklamıştır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)