ÖSYM 5 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayınladığı ilanda 5 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu.

Kamu Personeli Alımı 27.07.2018, 00:42
ÖSYM 5 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere yerli uzman kadrosuna 5 personel alımı yapacağını açıkladı.

Başvurular 27 Temmuz – 13 Ağustos 2018 tarihleri arasında ÖSYM İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na posta yoluyla veya şahsen yapılacaktır.

5 uzman personel alımı için adayların sahip olması gereken özellikler; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde yer alan genel şartları taşımak, askerlikle ilişiği bulunmamak, başkanlığın ihtiyaç duyduğu alan ile ilgili konularda tecrübe sahibi olmak olarak açıklanmıştır.

Ayrıca adayların üniversitelerin; Arapça öğretmenliği, Arap Dili ve Edebiyatı, Arapça mütercim tercümanlık, Almanca öğretmenliği, Alman Dili ve Edebiyatı, Almanca Mütercim Tercümanlık, Almanca çeviribilim, Rusça mütercim tercümanlık, Rus Dili ve Edebiyatı, istatistik, bankacılık ve finans bölümlerinin birinden mezun olma şartı da adaylarda aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Mezuniyet şartı dışında adaylarda aranan dil seviyesi şartı Arapça için B düzeyi, Almanca için B düzeyi, Rusça için B düzeyi ve İngilizce için A ve C düzeyi olarak belirtilmiştir.

5 yerli uzman alımı başvuru kılavuzunu incelemek için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)