Orman Genel Müdürlüğü Pilot ve Makinist Alımı

Orman Genel Müdürlüğü yayınladığı ilan ile sözleşmeli pilot ve makinist alımı yapacağını açıkladı. İlana ilişkin detaylar haberimizde yer almaktadır.

Kamu Personeli Alımı 21.04.2018, 10:25
Orman Genel Müdürlüğü Pilot ve Makinist Alımı

Alım Yapılacak Pozisyonlar

Orman Genel Müdürlüğü’nün DPB aracılığıyla yayınladığı bu ilana göre uçak kaptan pilotu (1), bakım test pilotu (1) ve helikopter makinisti (1) alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru Şartları

İlana başvuru yapacak adayların Türk vatandaşı olmaları gereklidir. Kamu haklarından mahrum tutulmamış olması gereken adayların askerlik hizmetlerini de yapmış olmaları gereklidir. İlanda belirtilen kadrolar için gerekli eğitim şartlarının da sağlanması gerekmektedir. Atanan adaylara güvenlik soruşturması yapılacaktır. Soruşturmanın sonucunda haklarında olumsuz bir durum tespit edilmesi halinde atama gerçekleştirilmeyecektir. Tüm şartları sağlayan adayların atanabilmeleri için yapılacak mülakattan da başarılı olmaları gereklidir.

Başvuru Şekli ve Tarihleri

Bu ilana başvurular 24 Nisan tarihinde başlayacaktır. Son başvuru tarihi ise 2 Mayıs 2018 olarak ilan edilmiştir. Adaylar başvurularını şahsen ya da postayla Ankara Yenimahalle’de bulunan Orman Genel Müdürlüğü’nün havacılık şube müdürlüğüne yapmaları gereklidir. Postada yaşanacak gecikmelerden başvuran adaylar sorumlu tutulacaktır.

Mülakatlar 8 Mayıs tarihinde yapılacaktır. Mülakattan başarılı olan adayların listesi Orman Genel Müdürlüğü’nün internet sayfasından duyurulacaktır. Mülakatta adayların mesleki bilgileri ve kurumu temsil yetenekleri ölçülecektir. Sonuçlara yapılan itirazlar sadece maddi hata bakımından incelenecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)