Okullara 20 Bin Güvenlik Görevlisi 60 Bin Personel Alımı Yapılacak

MEB Milli Eğitim Bakanlığı Okullara 20 Bin Güvenlik Görevlisi ve 60 bin işçi alımı yapılacağı açıklaması Cumhurbaşkanlığından geldi. İşte alımlarla alakalı açıklama.

Kamu Personeli Alımı 12.09.2018, 08:47
Okullara 20 Bin Güvenlik Görevlisi 60 Bin Personel Alımı Yapılacak

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Okullara 60 bin temizlik, 20 bin güvenlik görevlisi alınacak." Açıklamalarında bulundu. Daha öncede 80 bin TYP kapsamında İŞKUR iş ilanları alım yapılacağı açıklanmıştı. İşte Kalın’ın açıklaması şöyle;

Milli Eğitim Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında 60 bin temizlik, 20 bin de sivil güvenlik görevlisinin görevlendirilmesiyle ilgili bir çalışma başlatıldığına değinen Kalın, "Bunlar özellikle güvenliğin yanı sıra okullarımızın, çevresinin ve bahçelerinin temizliği konusunda önemli bir ihtiyaçtı. Bu vesileyle bu çalışma da şu anda tamamlanma aşamasına girmiş durumda" ifadesini kullandı.

2018/2019 "Yeni öğretim yılına başlayacak bütün öğrencilerimize hayırlı, bereketli, feyizli bir öğretim yılı temenni ediyorum. Aynı şekilde öğretmenlerimize, idarecilerimize, bütün yöneticilerimize de gençlerimizin ufkunu daha da açacak onları parlak bir geleceğe hazırlayacak bir öğretim yılı olmasını temenni ediyorum" sözleriyle sonlandırdı. 

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
yıldız eryılmaz 2 yıl önce
Ben 44yaşındayım ilk okul mezunuyum temizlik işi için iş istiyorum
Fatma 2 yıl önce
İyide nereye başvuru yapacağız bilgilendirirmisiniz bütün şehirler varmi alimda
Mesut Altunbaş 2 yıl önce
Temizlik işçisi olarak is ariyorum