Necmettin Erbakan Üniversitesi Sağlık Personeli Alımında Son Gün

Necmettin Erbakan Üniversitesi tarafından DPB aracılığıyla yayınlanan sağlık personeli alımı ilanı için başvurularda son güne gelindi.

Kamu Personeli Alımı 26.04.2018, 21:06
Necmettin Erbakan Üniversitesi Sağlık Personeli Alımında Son Gün

Alım Yapılan Pozisyonlar 
Bu ilan kapsamında toplam 210 sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır. Bu personellerin 175’ini hemşireler oluşturmaktadır. Geriye kalan kısımda ise ebe, sağlık teknikeri ve diğer sağlık personelleri yer almaktadır. Alınacak bu personeller Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi bünyesinde istihdam edileceklerdir. 

Başvuru Şartları 
Bu ilana başvuru yapmak isteyen adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları ve kamu haklarından mahrum olmamaları gerekmektedir. Ayrıca ilan metninde ifade edilen suçlardan da mahkûm olmamak şartlar arasında yer almaktadır. İlana erkek ve kadın adaylar başvuru yapabilmektedirler. Ancak erkek adayların askerlik ile ilişiklerinin bulunmaması şartı aranmaktadır. 2016 yılında yapılan KPSS sınavından adayların mezuniyet durumlarına göre ilgili puan türünden gerekli puanı almış olmaları da istenmektedir. Tüm bu şartları sağlayan adaylar atanmadan evvel güvenlik soruşturmasına tabi tutulacaktır. Soruşturma sonucu olumlu olan adayların atamaları gerçekleştirilecektir. 

Bu genel şartların haricinde ilanda her bir kadronun karşısında belirtilen özel şartların da taşınması gerektiğini ifade etmemiz gerekir. Adayların herhangi bir SGK kolundan emeklilik ya da yaşlılık aylığı almıyor olmaları da gerekmektedir. 

Başvuru Şekli ve Tarihleri
Bu ilana başvurular için son gün 27 Nisan olarak belirlenmiştir. Başvurular şahsen üniversite hastanesine yapılacak olup postalar kabul edilmeyecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)