Necmettin Erbakan Üniversitesi 210 Kamu Personel Alımı

Necmettin Erbakan Üniversitesi yayınladığı ilan ile 210 sözleşmeli kamu personel alımı yapacağını açıkladı. İlana ilişkin detayla haberimizde yer almaktadır.

Kamu Personeli Alımı 13.04.2018, 22:31
Necmettin Erbakan Üniversitesi 210 Kamu Personel Alımı

Başvuru Şartları
Necmettin Erbakan Üniversitesi tarafından yayınlanan ilanda 9 farklı pozisyona kamu personel alımı yapılacağı ifade edilmektedir. Bu pozisyonlar arasında en çok alım ise hemşire kadrosunda gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda lisans mezunu 165 hemşire alımı yapılacakken ortaöğretim mezunu 10 hemşire alımı yapılacak. Bu kadrolar dışında ise ebe, radyoloji teknisyeni, radyoloji/tıbbi görüntüleme teknikeri ameliyathane, anestezi, odyometri ve biyomedikal cihaz teknikerleri de alınacaktır. 

Bu ilana başvuracak adayların devlet memuru olma özelliklerini taşımaları gerekmektedir. Dolayısıyla da kamu haklarından yasaklı olmamaları icap etmektedir. Bu ilana erkek ve kadın adaylar da başvuru yapabileceklerdir. Ancak erkek adayların askerlik ile ilişiklerinin bulunmaması gereklidir. Adaylara başvurularından sonra güvenlik soruşturması da yapılacaktır. 

Adaylardan atamaya ilişkin kullanılmak üzere 2016 KPSS puanı talep edilmektedir. Adaylar öğrenim durumlarına göre ilgili puan türünden yeterli puana sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca adayların herhangi bir emeklilik aylığı da almıyor olması gereklidir. Bunun yanı sıra başvurulan kadronun sözleşmeli olması sebebiyle daha önce sözleşmeli olarak çalışan kişilerin görevlerinden ayrılmalarının üzerinden en az 1 sene geçmiş olması gereklidir. 

Bu ilana başvuru süresi ilan tarihinden itibaren 15 gün olarak belirlenmiştir. Başvuru yapacak adaylar başvuru formu doldurduktan sonra şahsen başvurularını yapacaklardır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)