MKE İŞKUR İle Teknisyen Alımı Yapıyor

Makina Kimya Endüstrisi Kurumu İŞKUR aracılığıyla yayınladığı ilanlarla teknisyen alımı yapacağını açıkladı.

Kamu Personeli Alımı 26.04.2018, 06:55
MKE İŞKUR İle Teknisyen Alımı Yapıyor

Alım Yapılacak Pozisyonlar
Bu ilan kapsamında farklı pozisyonlara alım yapılacak. Bu pozisyonlar mekatronik teknisyeni, elektrik teknisyeni, kimya teknisyeni, makine teknolojisi teknisyeni, bilgisayarlı nümerik kontrol teknisyeni olarak ilan edildi. 

Başvuru Şartları 
Bu kadrolardan bilgisayarlı nümerik kontrol teknisyeni kadrosu hariç diğer kadroların tamamı engelliler için açılmıştır. Dolayısıyla sadece engelli adaylar başvuru yapabileceklerdir. Ayrıca tüm bu ilan edilen kadrolar için adayların lise ve dengi okulların ilgili bölümlerinden mezun olmaları gereklidir. Her bir kadro için 1 personel alımı gerçekleştirilecektir. Adayların 2016 yılında yapılan EKPSS sınavından P94 puan türünden puan almış olmaları gereklidir. Ardından başvuru yapan adaylar arasında sınav gerçekleştirilecektir. Bu sınava alınacak personel sayısının 3 katı kadar aday çağrılacaktır. 

Başvuru Şekli ve Tarihleri 
MKE’nin bu ilanlarına son başvuru tarihi 30 Nisan olarak belirlenmiştir. Adaylar başvurularını İŞKUR il müdürlükleri aracılığıyla yapabileceklerdir. İsteyenler online bir şekilde İŞKUR sistemine girerek de başvurularını yapabilirler. Bu durumda hakkınızdaki bilgilerin doğru ve eksiksiz olmasına da riayet etmeniz gerekmektedir. Eğer sisteme üye değilseniz bu durumda e devlet şifreniz ile kısa süre içerisinde sisteme girebileceğinizi de belirtmek isteriz. Başvurular değerlendirildikten sonra sınava katılmaya hak kazanan adayların kimler olduğu ilan edilecektir. Sınav sonucunda ise başarılı olan adayların atamaları gerçekleştirilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)