Meslekten 500 Komiser Yardımcısı Alınacak

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayınlanan duyuru ile polis memurları arasından toplam 500 komiser yardımcısı alınacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 25.05.2018, 22:16
Meslekten 500 Komiser Yardımcısı Alınacak

Şartlar

Polis Akademisi 450 erkek 50 de kadın olmak üzere toplam 500 komiser yardımcısı alımı yapacağını açıkladı. Bu personeller emniyet teşkilatının içerisindeki kişilerden oluşacak. En az 2 yıldır emniyet teşkilatında çalışma şartı da aranmaktadır. Bunun yanı sıra adayların 45 yaşından gün almamış olmaları da istenmektedir. Ayrıca adayların lisans mezunu olmaları da şartlar arasında yer almaktadır.

Polis memuru, baş polis memuru ve kıdemli baş polis memuru unvanlarına sahip kimseler başvuru yapabilecektir. Alımların ne zaman yapılacağına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmazken ilave duyuruların Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesinden yayınlanacağı da belirtildi.

Yukarıda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan edilecek tarihler arasında başvurularını yapacaklardır. Ardından ise Polis Akademisi tarafından yapılacak olan yazılı sınava gireceklerdir. Sınav sonucunda başarılı olan adaylar arasında bir sıralama gerçekleştirilecek ve adaylar mülakata çağrılacaklardır. Mülakat neticesinde başarılı olan kimseler ise kısa süreli eğitime alınacaklardır. Eğitimin ardından yeni görev yerlerine atanarak başlamalarını yapabileceklerdir. Bu kimseler daha sonra açılacak olan komiserlik ve başkomiserlik sınavlarına da girmeye hak kazanabilmektedirler. Böylelikle emniyet içerisinde başarılı olan kimselerin ödüllendirilmesi de söz konusu olmaktadır. Bu alımlar ile ilgili detaylı açıklamalar gelmesi halinde sizler de sitemizden bunları takip edebilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)