Mersin Üniversitesi Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımında Son Günler

Mersin Üniversitesi tarafından DPB aracılığıyla yayınlanan 195 sözleşmeli sağlık personeli alım ilanı için başvurular 3 Mayıs tarihinde sona eriyor.

Kamu Personeli Alımı 28.04.2018, 23:27
Mersin Üniversitesi Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımında Son Günler

Alım Yapılacak Pozisyonlar
Bu alım kapsamında 153 hemşire alımı yapılacak iken geriye kalan kadrolara da sağlık teknikeri ve diğer sağlık personelleri yerleştirilecektir. Personeller sözleşmeli statüde istihdam edilecek olup Mersin Üniversitesi bünyesinde çalışacaklardır. 

Başvuru Şartları
Her bir kadro için belirlenen özel şartların adaylar tarafından sağlanması gerekmektedir. Bunun haricinde ortak şartlar da bulunmaktadır. Buna göre adayların Devlet Memurları Kanunu madde 48’de belirtilen şartları sağlıyor olmaları gereklidir. Bir diğer husus ise KPSS puanına sahip olmaktır. Bu kapsamda 2016 yılında yapılan KPSS sınavının esas alınacağını da ifade etmek isteriz. Adaylar mezuniyet durumlarına göre ilgili puan türünden puana sahip olmaları yeterlidir. 

Bu ilan sözleşmeli statüde istihdam edilmeyi öngördüğü için adayların son 1 yıl içerisinde sözleşme feshi yapmamış olmaları gereklidir. Ancak unvan değişikliği istisna tutulmaktadır. 

Başvuru Şekli ve Tarihleri
Adayların başvurularını şahsen yapmaları gereklidir. Posta yolu ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Son başvuru tarihi ise 3 Mayıs olarak ilan edilmiştir. Adayların gerekli belgeleri ve özel şartları kontrol etmek için ilanı incelemelerinde fayda bulunmaktadır. Dolayısıyla aşağıda yer alan linkten sizler de ilana erişebilirsiniz.

Yorumlar (0)