Mersin Üniversitesi 195 Sağlık Personeli Alacak

Mersin Üniversitesi DPB aracılığıyla yayınladığı ilan ile 195 sağlık personeli alımı yapacağını açıkladı. İlan Edilen Pozisyonlar belli oldu.

Kamu Personeli Alımı 19.04.2018, 23:45
Mersin Üniversitesi 195 Sağlık Personeli Alacak

195 personelin 153’ü hemşire kadrosunda istihdam edilecektir. Geriye kalan personellerden 39’u ise farklı uzmanlık alanlarına sahip sağlık teknikeri kadrosunda değerlendirilecektir. Bunlara ek olarak diğer sağlık personeli pozisyonunda 3 personel istihdam edilecektir. Hemşireler için lisans mezuniyeti şart koşulurken sağlık teknikerlerinin ön lisans mezunu olması gereklidir. Diğer sağlık personeli bünyesinde ise lise mezunu ATT personeli alınacaktır. Tüm bu personeller Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi bünyesinde istihdam edilecektir. 

Başvuru Şartları
İlana başvuracak adayların Devlet Memurları Kanunu Madde 48’de yer alan şartları sağlamaları gereklidir. Tüm adaylar için 2016 yılında yapılan KPSS sınavı esas alınacaktır. Lisans mezunları P3, ön lisans mezunları P93 ve lise mezunları da P94 puan türlerini kullanabileceklerdir. 

Adaylar kazanmaları durumunda sözleşmeli pozisyonda istihdam edilecekleri için son 1 yıllık süreç içerisinde farklı bir kamu kurumunda aynı statüde sözleşmeli olarak çalışırken sözleşmelerinin feshedilmemiş olması gerekir.

Başvuru Şekli ve Tarihi
Bu ilan 19 Nisan tarihinde yayınlandı ve yayınlanmasından itibaren 15 günlük başvuru süresi tanındı. Adaylar bu süre zarfında ilanda istenilen belgeler ile birlikte Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği’ne şahsen müracaat etmeleri gereklidir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)