Maliye Bakanlığı 500 Vergi Müfettiş Yardımcısı Alacak

Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanan ilan kapsamında 500 vergi müfettiş yardımcısı alımı gerçekleştirilecek.

Kamu Personeli Alımı 07.06.2018, 21:05
Maliye Bakanlığı 500 Vergi Müfettiş Yardımcısı Alacak

Başvuru Şartları

Maliye Bakanlığı yayınladığı ile 500 vergi müfettiş yardımcısı alımı başvuru şartlarını ilan etti. Bu kapsamda adayların DMK madde 48’de yer alan şartları sağlamaları gereklidir. 35 yaşını doldurmamış adayların başvuru yapabileceği bu ilan için erkek adaylardan askerlik ile ilişikleri olmama şartı aranıyor. Adayların iktisat, işletme, hukuk, siyasal bilgiler ve İİBF bölümlerinden birisinden mezun olmaları isteniyor.  Daha önce en fazla iki defa vergi müfettişliği sınavına katılan adaylar kabul edilecek olup 2’den fazla giren kişilerin başvuruları kabul edilmeyecek.

2017 yılında yapılan KPSS sınavının ilgili puan türlerinden herhangi birisinden en az 80 almış olmak da şartlar arasında yer alıyor. Bu puan türleri ise şöyle sıralandı: KPSS P17, 18, 22, 23, 27, 28, 47 ve 48.

Adaylar KPSS puanlarına göre sıralamaya tabi tutulacak ve sıralamanın sonunda ise ilk olarak yazılı sonra da sözlü sınava gireceklerdir.

Başvuru Şekli ve Tarihleri

Vergi müfettiş yardımcısı başvuruları 2 Temmuz 2018 tarihinde başlarken 20 Temmuz 2018 tarihine kadar devam edecektir. Başvurular Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı Bilgi İşlem Sistemi üzerinden gerçekleştirecektir. Yaşanabilecek teknik sıkıntılara karşın adayların başvurularını son dakikaya bırakmamaları gerekiyor. Aksi takdirde başvuru hakkını kaybedebilirler. Tüm bu aşamaları geçen adaylara güvenlik soruşturması da yapılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)