KYK En Az İlköğretim Mezunu 3 Bin Personel Alımı

Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun yayınlamış olduğu personel alımı ilanında en az ilköğretim mezunu 3 bin personel alımı yapılacağı duyurusu yapıldı.

Kamu Personeli Alımı 16.08.2018, 13:09
KYK En Az İlköğretim Mezunu 3 Bin Personel Alımı

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yayınlanan ilanda güvenlik görevlisi, temizlik görevlisi, bakım onarım personeli, iklimlendirme görevlisi gibi kadrolarda istihdam etmek üzere 3 bin personel alımı yapılacağı açıklandı.

Başvurular İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden 27 Ağustos 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

Güvenlik görevlisi alımında adaylarda aranan şartlar arasında; lise ve dengi okul mezunu olmak, özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak, 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan en az 60 puan almış olmak gerekmektedir.

Temizlik görevlisi alımı içim adaylarda aranan mezuniyet şartı en az ilköğretim mezunu olmak olarak belirtilmiştir. Adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavı da dahil olmak üzere herhangi bir sınav şartı aranmamaktadır.

Kalorifer ateşçisi alımında adaylarda aranan şartlar arasında lise mezunu olmak, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kalorifer ateşçisi belgesine sahip olmak, 2016 yılında yapılmış Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan en az 60 puan almış olmak olarak belirtilmiştir.

Kredi ve Yurtlar Kurumu 3 bin kamu personeli alımı başvuru kılavuzunu incelemek için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Döndü duymaz 2 yıl önce
KYK yurtlarında başvurdum ama hiçbir sonuç alamadım icbirkimse sesimi duymuyor çok zor durumdayım diye beş aydır yazıyorum acilen işe girmemeyim diye çünkü üçte ne çocuk okuturuyorum eşim asgari ücret le çalışıyor yardımcı olun sesimi duyun ya ,
Ramazan piral 2 yıl önce
İşe ihtiyacim var işsizim