KYK 1.220 Personel Alımı Yapacak

Kredi Yurtlar Kurumu yayınladığı ilan ile farklı kadro ve statülerde istihdam edilmek üzere toplam 1.220 personel alımı yapacağını duyurdu.

Kamu Personeli Alımı 06.05.2018, 10:05
KYK 1.220 Personel Alımı Yapacak

Alım Yapılacak Kadrolar

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yayınlanan ilanda 86 şoför, 44 psikolog, 172 diyetisyen, 162 büro personeli ve 756 yurt yönetim memuru alımı yapılacağı belirtildi. Bu personeller KYK bünyesinde ihtiyaç duyulan alanlarda istihdam edileceklerdir.

Başvurular Ne Zaman Başlıyor?

KYK tarafından ilan edilen bu personel alımlarına başvurular 9 Mayıs itibariyle başlayacak. Son başvuru tarihi ise 18 Mayıs olarak ilan edildi. Başvuru yapacak adaylar KPSS puanları ile sıralamaya dahil edileceklerdir.

Adayların her bir kadronun gerektirdiği özel şartları taşımaları gereklidir. Bu şartlar arasında mezuniyet, ehliyet, yaş ve tecrübe gibi birtakım özel hususlar bulunmaktadır. Adaylar başvuru yapmadan evvel bu şartları detaylı bir şekilde incelemelidir.

Bu şartların haricinde ise adayların TC vatandaşı olmaları, kamu haklarından yasaklı bulunmamaları, devlet memuru olmak için gerekli şartları taşımaları, güvenlik soruşturması neticesi olumlu olmalı, emekli aylığı almamalı, KPSS puanına sahip olmalıdır.

Başvurular Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinden online bir şekilde gerçekleştirilecektir. Başvuru esnasında istenen belgelerin de yüklenmesi gerekmektedir. Bu belgelerde eksiklik ya da yanlışlık olması durumunda adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca yanlış bilgi veren kimseler hakkında da gerekli yasal işlemlerin yapılacağını da ifade etmek isteriz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)