Kültür ve Turizm Bakanlığı En Az Okur Yazar 112 Personel Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, çeşitli illerde ve kazı başkanlıklarında görevlendirmek üzere en az okur yazar olan 112 kamu işçisi alımı yapacağını duyurdu.

Kamu Personeli Alımı 19.07.2018, 13:06
Kültür ve Turizm Bakanlığı En Az Okur Yazar 112 Personel Alımı

istihdam edilecek 112 kamu işçisi alımı yapacağını açıkladı.

Başvurular ilandan ilana değişiklik göstermekle beraber başvuru tarihi en geç olan ilan Muğla Labranda Kazı Başkanlığı’dır. Muğla Labranda Kazı Başkanlığı son başvuru tarihi 14 Eylül 2018 olarak belirtilmiştir.

Tokat Kamana Kazı evi 28 personel, Sinop Müze Müdürlüğü 6 personel, Muğla Stratonikea ve Lagina Kazı Başkanlığı 20 personel, Muğla Pedesa Kazı Başkanlığı 20 personel, Muğla Labranda Kazı Başkanlığı 10 personel, Muğla Letoon Kazı Başkanlığı 8 personel ve Muğla Kaunos Kazı Başkanlığı 20 personel alımı yapacaktır.

Stratonikea ve Lagina Kazı Başkanlığı’nda görevlendirmek üzere alınacak personelde aranan şartlar; en az 18 yaşında olmak, en az okur yazar olmak olarak belirtilmiştir. İstihdam edilecek personelin görevi inşaat çalışmalarında kazma, çapa, kürek gibi aletlerle beden işçiliği şeklinde ifade edilmiştir.

Letoon Kazı Başkanlığı’nda  ve Labranda Kazı Köyü’nde istihdam edilecek personelin kazı yerine yakın ikamet etmesi, 18 yaşından büyük olması, arkeolojik kazılarda deneyime sahip olması ve meslek sınıflarından mezun veya öğrenci olması gerekmektedir.

Sinop Müze Müdürlüğü’nde istihdam edilecek beden işçisi personelinin kazı bölgesine yakın ikamet etmesi, 18 yaşını doldurmuş olması, arkeolojik kazılarda daha önce görev yapmış olması ve güneş altında ve sıcakta çalışmasına engel teşkil edecek herhangi bir sağlık sorununun bulunmaması gerekmektedir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 112 personel alımı başvuru kılavuzunu incelemek için tıklayınız.  

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Ali altınay toker 2 yıl önce
Işte arıyorum