KPSS Şartsız PTT 5 Bin Memur Alımı Başvurular Sona Eriyor

PTT tarafından yapılacak olan 5 bin memur alımı için beklenen ilan yakın zamanda gelmişti. Yayınlanan ilana göre adaylar için yazılı sınav başvuruları yarın sona eriyor.

Kamu Personeli Alımı 17.05.2018, 22:41
KPSS Şartsız PTT 5 Bin Memur Alımı Başvurular Sona Eriyor

PTT Memur Alımı

Uzunca bir süre beklenen ilan çok yakın bir zamanda gelmiş ve adaylar başvurularını yapmaya başlamıştı. PTT resmi web sitesinden yayınlanan ilan ile yapılacak olan alımı detayları açıklanmıştı. Bu açıklamaya göre adayları yazılı ve sözlü sınav olmak üzere iki aşama beklemektedir. Yazılı sınavdan başarılı olan adaylar sözlü sınava alınacaktır.

Yazılı sınava girmek isteyen adaylar için başvurular 14 Mayıs 2018’de başlamıştı. Son başvuru tarihi ise 18 Mayıs 2018 yani yarındır. Yazılı sınava girmek isteyen adayların 60 TL sınav ücreti ödemesi gerekmektedir. Bu ücret PTT işyerleri ya da bankamatikleri aracılığıyla yatırılabilmektedir.

Başvuru Şartları Neler?

PTT 5 bin memur alımı için başvurmak isteyen adaylarda aranan genel şartlar şunlardır: 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşından gün almamış olmak, T.C. vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak. Ayrıca adaylar kasten işlenen bir suçtan ötürü 6 ay ve daha fazla hapis cezası almamış olmalıdır. Herhangi bir SGK emeklilik aylığı alınmıyor olmalıdır. Daha önceki çalıştığı kurumdan aldığı disiplin cezası nedeniyle çıkarılmamış olanlar da başvuru yapamayacaklardır.

KPSS Şartı Yok

PTT 5 bin personel alımı için KPSS şartı aranmıyor olması adaylar için büyük kolaylıktır. Sınava girmemiş olan ya da girse bile yeterli puan alamamış olanlar da bu alım için başvuru yapabilirler. Adaylar ilk olarak PTT personel alımı içi özel olarak yapılan yazılı sınava gireceklerdir. Yazılı sınavda başarılı sayılan adayları sözlü sınav beklemektedir. Bu aşamaları başarı ile tamamlayanlar arasından 5 bin kişi alınacaktır.

Son Başvuru Yarın

PTT’de çalışma fırsatı yakalamak isteyen adaylar için son başvuru tarihi 18 Mayıs 2018’dir. Yani yazılı sınav için en son yarın başvurular alınacaktır. Sınava girmek isteyen adaylar başvuru süresini kaçırmadan başvurularını yapmalıdır. Bu alım kapsamında PTT’de çalışmak üzere 5 bin personel alımı yapılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (10)
Şule 3 yıl önce
Yeter artık ya 20 senedir uğraşıyoz şimdşde yaş sınırı 40 ile 45 yaş arası yaşamasın mı yazık
adımçÇokmu önemli 2 yıl önce
Yaş37 oldu artık memurluğunuz yerin dibine batsın
Erhan oren 3 yıl önce
Bas vuruda bulunmak istiyorum
Zahide kartal 3 yıl önce
Lise mezunu
Aysel Akın 3 yıl önce
Lise mezunu
memet Zeki Guzel 2 yıl önce
Ptt temizlik için iş istiyorum
pınar 2 yıl önce
Nasıl başvuru yapabilirim
Songül gedik Dönmez 2 yıl önce
Temizlik çay kahve için iş arıyorum ikamet Muğla Bodrum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın