Kırıkkale Üniversitesi Kamu Personeli Alımı

Kırıkkale Üniversitesi, Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayınladığı ilanda çeşitli kadrolarda görevlendirmek üzere 3 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu.

Kamu Personeli Alımı 23.07.2018, 00:45 24.07.2018, 21:12
Kırıkkale Üniversitesi Kamu Personeli Alımı

Kırıkkale Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi’nde görevlendirmek üzere hemşire ve röntgen teknisyeni alımı yapacağını açıkladı. Hemşire kadrosuna 2 personel ve röntgen teknisyeni kadrosuna 1 personel alınacaktır.

Başvurular için son başvuru tarihi 6 Ağustos 2018 tarihi olarak açıklanmıştır. Adayların son başvuru tarihine kadar Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne şahsen müracaat etmeleri istenmektedir.

Başvurularda posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adayların bu konuyu dikkate alarak başvuru yapmaları gerekmektedir.

3 kamu personeli alımında aranan genel şartlar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde yer alan genel şartları taşımak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, görevini devamlı yapmasına engel olacak herhangi bir sağlık problemine sahip olmamak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak olarak açıklanmıştır.

Genel şartlar dışında kadroya göre özel şartlar da aranmaktadır. 1 Röntgen Teknisyeni alımı için adayların tıbbi görüntüleme teknikleri 2 yıllık ön lisans mezunu olması ve 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girmiş olmaları gerekmektedir.

2 Hemşire alımında adayların hemşirelik fakültesi ya da sağlık bilimleri fakültesi hemşirelik bölümü veya hemşirelik yüksekokulu 4 yıllık lisans mezunu olması istenmektedir. Adaylarda 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartına girmiş olma şartı aranmaktadır.

Kırıkkale Üniversitesi 3 kamu personeli alımı başvuru kılavuzunun tamamını incelemek için tıklayınız.  

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)