Kadrolu Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alımları Başlıyor

Bingöl Genç Belediye Başkanlığı’nda ve Kırşehir Mucur Belediye Başkanlığı’nda görevlendirmek üzere toplamda 28 zabıta memuru ve itfaiye eri yapılacağı açıklandı. İlanlara en az lise mezunu adaylar başvurabilecektir.

Kamu Personeli Alımı 17.07.2018, 16:23
Kadrolu Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alımları Başlıyor

Kırşehir Mucur Belediyesi bünyesinde istihdam etmek üzere 10 İtfaiye eri, 8 zabıta memuru alırken Bingöl Genç Belediyesi 5 itfaiye eri ve 5 zabıta memuru alımı yapacaktır.

Başvurular Kırşehir Mucur Belediyesi için 16 Temmuz 2018 tarihi itibariyle başlamış olup 25 Temmuz 2018 tarihinde sona erecektir. Bingöl Genç Belediyesi için başvurular 18 Temmuz ile 25 Temmuz tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylarda aranan genel şartlar arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az lise ve dengi okul mezunu olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, görevini devamlı yapmasına engel olacak herhangi bir sağlık problemine sahip olmamak yer almaktadır.

Kırşehir Mucur Belediyesi İtfaiye Eri alımlarında 5 lise mezunu, 3 ön lisans mezunu ve 2 lisans mezunu personel alımı yapılacaktır. Adayların 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan mezuniyet düzeyleri kapsamında en az 50 puan almış olmaları, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gerekmektedir.  Erkek adaylar için en az 1.67 metre ve kadın adaylar için en az 1.60 metre boya sahip olmak ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak da adaylarda aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Kırşehir Mucur Belediyesi zabıta memuru alımlarında 3 lise mezunu, 3 ön lisans mezunu ve 2 lisans mezunu personel istihdamı gerçekleştirilecektir. Adayların 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan en az 50 puan almış olmaları, erkek adayların en az 1.67 metre ve kadın adayların en az 1.60 metre boya sahip olmaları da gerekmektedir.

Bingöl Genç Belediyesi itfaiye eri alımında 3 lise mezunu, 2 ön lisans mezunu aday alınacaktır. Adayların 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan en az 70 puan almış olmaları, erkek adayların en az 1.67 metre ve kadın adayların en az 1.60 metre boya sahip olmaları istenmektedir.

Bingöl Genç Belediyesi zabıta memur alımında ise 3 lise mezunu ve 2 ön lisans mezunu personel istihdamı yapılacaktır. 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan en az 70 puan almış olmak ve erkek adaylar için en az 1.67 kadın adaylar için en az 1.60 metre boy şartı da yer almaktadır.

Bingöl Genç Belediyesi 10 memur alımı ilan metnini incelemek için tıklayınız. Kırşehir Mucur Belediyesi 18 memur alımı ilan kılavuzunu incelemek için tıklayınız

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
ZaferPehlivanoğlu 2 yıl önce
Özürlümemuralımı