Jandarma Sözleşmeli Pilot ve Bilişim Personeli Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı DPB aracılığıyla yayınladığı ilan ile sözleşmeli pilot ve bilişim personeli alımı yapacağını açıkladı.

Kamu Personeli Alımı 24.04.2018, 23:00 24.04.2018, 22:40
Jandarma Sözleşmeli Pilot ve Bilişim Personeli Alımı

İstihdam Edilecek Pozisyonlar
Jandarma Genel Komutanlığı personel alımı ilanında personellerin istihdam edileceği pozisyonlar da belirtilmiştir. Buna göre 2 aday sözleşmeli pilot statüsünde 14 aday ise sözleşmeli bilişim personeli statüsünde istihdam edilecektir. Her iki pozisyona da kadın ve erkek adaylar başvuru yapabilecektir.

Başvuru Şartları 
Bu ilana başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gereklidir. Ayrıca Devlet Memurları Kanunu madde 48’de belirtilen şartları da taşımaları gerekmektedir. Adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları da şartlar arasındadır ancak mahkeme kararı ile ergin kılınan kişiler de başvuru yapabileceklerdir. 

Başvuru yapan adayların ilanda belirtilen suçlardan ötürü mahkûm edilmemiş olmaları da gereklidir. Ayrıca adayların kamu haklarından yoksun bırakılmamış olmaları gereklidir. Adayların ayrıca hali hazırda herhangi bir kamu kurumunda 657’ye tabi olarak çalışmıyor olmaları da gereklidir. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiğin bulunmaması şartı da yer almaktadır. Adaylar hakkında ayrıca güvenlik soruşturması da yapılacaktır. Bu genel şartların haricinde her iki statü için de özel şartlar bulunmaktadır. Bunları incelemek için aşağıda yer alan linke tıklayabilirsiniz. 

Başvuru Şekli ve Tarihleri 
Bu ilana başvurular e devlet üzerinden gerçekleştirilecek olup son başvuru tarihi 10 Mayıs 2018 olarak belirlenmiştir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)