İtfaiye Eri ve Zabıta Alımı İçin Başvurular Devam Ediyor

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanan ilan ile yapılan 140 kişilik alım için başvurular 15 Haziran 2018’e kadar devam ediyor.

Kamu Personeli Alımı 10.06.2018, 12:16
İtfaiye Eri ve Zabıta Alımı İçin Başvurular Devam Ediyor

Aranan Şartlar. Zabıta alımı yapılırken 20 kişi önlisans ve 20 kişi lisans mezunundan alınacaktır. Bu adayların TC vatandaşı olması, sağlık sorunu olmaması, kamu haklarından mahrum olmaması, sicilinin temiz olması, KPSS en az 70 puana sahip olması, en az erkeklerde 167 cm ve kadınlarda 160 cm boya sahip olunması, kilo ve boy orantısının olması şartları aranmaktadır.

100 itfaiye eri alımında ise 30 kişi lisans mezunu, 40 kişi önlisans mezunu ve 30 kişi de lise mezunu alım yapılacaktır. İtfaiye yerlerinde aranan şartlar da zabıta alım şartları ile aynıdır. Ancak itfaiye erlerinin sürücü belgesine sahip olması şartı aranır.

Başvuru Nasıl Yapılır? Van Büyükşehir Belediyesi itfaiye ve zabıta alımı için başvuru yapmak isteyen adaylar yukarıdaki şartları sağlıyorsa istenen evrakları teslim ederek başvurularını gerçekleştirebilirler. Evrak teslimi 28 Mayıs 2018’de başlamış ve halen devam etmektedir.

Başvuru yapmak isteyen adaylar 15 Haziran 2018 mesai saati bitimine kadar başvurularını yapabilirler. Evraklar Van Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığına şahsen teslim edilecektir. Başvurusu kabul edilen adaylar Temmuz ayında hem sözlü hem de uygulamalı sınava tabi tutulacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)