İstanbul En Az Lise Mezunu 500 Zabıta Memuru Alımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanan personel alımı ilanında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında istihdam etmek üzere 500 personel alımı yapılacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 01.08.2018, 10:41
İstanbul En Az Lise Mezunu 500 Zabıta Memuru Alımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yayınladığı ilanda zabıta memuru kadrosunda görevlendirmek üzere 500 kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı.

Başvuru yapmak isteyen adayların 15 Ağustos 2018 tarihine kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi Yenikapı Etkinlik Alanı’na şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

En az lise mezunu adayların başvurabileceği adaylarda aranan özellikler mezuniyete göre değişiklik göstermektedir.

380 zabıta memuru alımında adayların lise veya dengi okul mezunu olması, 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı P94 puan türünden en az 60 puan almış olması gerekmektedir.

120 zabıta memuru alımında ise adaylarda aranan şartlar arasında; 46 zabıta alımı için herhangi bir ön lisans programından mezun olmak, 74 zabıta alımı için mahalli idareler, yerel yönetimler, bilgisayar ve enformasyon sistemleri, bilişim sistemleri ve teknolojileri, bilgi güvenliği teknolojisi, bilgisayar programcılığı, acil durum ve afet yönetimi, bilgi yönetimi, büro yönetimi, çevre sağlığı, insan kaynakları, turizm rehberliği, yat kaptanlığı bölümlerinden ön lisans mezunu olmak gerekmektedir.

Adaylarda aranan genel şartlar ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, erkek adaylar için en az 1.67 metre kadın adayların için n az 1.60 metre boyunda olmak, 27 Ağustos 1988 ve sonraki tarihlerde doğmuş olmak olarak açıklanmıştır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 500 zabıta memuru alımı ilan metninin tamamın ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)