İstanbul Büyükşehir Belediyesi 500 İtfaiye Eri Alımı

İBB İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından İtfaiye Eri Alım için resmi duyuru yayınlandı. Yapılan açıklamaya göre lise, önlisans ve lisans düzeyinden 500 kişi istihdam edilecek.

Kamu Personeli Alımı 11.06.2018, 12:12
İstanbul Büyükşehir Belediyesi 500 İtfaiye Eri Alımı

11 Haziran 2018 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı kurumu tarafından yayınlanan resmi duyuruya göre 500 itfaiye eri alımı yapılacak.

Sınava girmek isteyen adaylar için başvurular bu gün itibariyle başlamış olup 25 Haziran 2018 tarihine kadar işlemlerini yapması gerekli. Adaylar http://basvuru.ibb.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzalayacakları başvuru formuna aşağıdaki belgeleri ekleyecektir.

-    Nüfus cüzdanı aslı veya Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi
-    Mezuniyet belgesinin aslı veya Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi 
-    2016 KPSS sonuç belgesinin internet çıktısı 
-    Sürücü belgesinin aslı veya Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi 
-    Biyometrik fotoğraf (bir tanesi başvuru formuna yapıştırılacak) (2 adet)

Başvuru şartları: İlan edilen itfaiye eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2016 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,

Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması, Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmaları (2/7/1988 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar), Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları gereklidir.

Ortaöğretim mezunları arasından yapılacak olan alımlarda bölüm şartı aranmayacak olup, önlisans ve lisans düzeyinden tabloda belirtilen bölümleri bitirenler başvurabilecektir. Ortaöğretim mezunu sadece erkek adaylar başvurabilecek olup, önlisans ve lisans mezunları arasından bay bayan adayların başvuruları alınacaktır.

İBB 500 itfaiye eri alımı başvuru kılavuzu için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)