İŞKUR Üzerinden 443 Öğretmen Alınacak

Özel sektörde ve kamu kurumlarında çalışmak üzere 39 farklı branştan 443 öğretmen alımı için İŞKUR üzerinden ilan yayınlandı.

Kamu Personeli Alımı 16.04.2018, 22:23
İŞKUR Üzerinden 443 Öğretmen Alınacak

Öğretmen Alımları
Özel sektör ve kamu kurumları yapacakları öğretmen alımları için İŞKUR üzerinden ilana çıktı. İlanlarda ülke genelinde farklı illerde olmak üzere 39 farklı branştan 443 öğretmen alınacaktır. 

Din kültürü ve ahlak bilgisi, el sanatları, elektrik, felsefe, fen bilgisi, fizik, grafik, İngilizce, İtalyanca, matematik, kimya, makine ve kalıp, mekatronik, matbaa, metal, müzik, otomotiv, resim iş, sağlık bilgisi, sosyal bilgiler, tarih, tesviye, Türk dili ve edebiyatı, zihinsel engelliler, çocuk gelişimi, coğrafya, bilgisayar, beden eğitimi ve spor, almanca öğretmenliği branşlarında alım yapılacaktır. Bu alımlar ilköğretim ve ortaöğretim öğretmeni seviyesindeki okullara yapılacaktır. Meslek lisesine yapılan alımlar da oldukça fazladır. 

Başvuru Şartları
Her ilan için adaylarda özel başvuru şartları aranmaktadır. İlanlardan bu şartlar incelenmelidir. Genel şartlar ise T.C. vatandaşı olmak, alım yapılan şehirde ikamet etmek, görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, unvanın gerektirdiği koşulları sağlamak, erkek adaylar için askerlikle ilgisi olmamak şartlarıdır. 

Başvuru Şekli
İŞKUR öğretmen alımı için başvurular İŞKUR üzerinden elektronik olarak ya da İŞKUR müdürlüklerine gidilerek yapılacaktır. Adaylara ilanları görüntülemek için branşa göre arama yapabilirler. Böylece kendi alanlarındaki tüm ilanları görebileceklerdir. Yaşadıkları il ya da aradıkları diğer kriterlere göre ilana başvuru yapabilirler.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)