İŞKUR TYP Mayıs 2018 Personel Alımı

Uzun süredir iş bulamayanlara öncelik verilen toplum yararına program kapsamında Türkiye genelinde 15 ilde toplam 15 bin personel alımı gerçekleştirilecek.

Kamu Personeli Alımı 01.05.2018, 20:42 01.05.2018, 21:04
İŞKUR TYP Mayıs 2018 Personel Alımı

Alım Yapılacak İller
Bu program kapsamında istihdam edilecek işçiler asgari ücret ile çalıştırılacaklardır.  Alım yapılacak iller iseşöyle sıralanmıştır: Zonguldak, Nevşehir, Uşak, Siirt, Ardahan, Bartın, Adıyaman, Çankırı, Burdur, Edirne, Hakkâri, Giresun, Erzincan, Muş ve Kayseri.

Adaylarda Aranan Özellikler
Bu ilanlara başvuru yapacak adayların 18 yaşını doldurmuş olmaları gereklidir. Bunun yanı sıra 35 yaşını doldurmuş ve uzun süredir iş bulamayan kimselere de öncelik verilecektir. Emekli, malul veya yetim aylıklarından birisinin alınmaması gerekmektedir. Ayrıca adayların İŞKUR sistemine kayıtlı olmaları icap etmektedir. 

Başvuru Tarihleri 
Bu programlara başvuru yapmak için son 4 günlük sürenin bulunduğunu belirtmemiz gerekir. Bu kapsamda adaylar son olarak 4 Mayıs tarihinde başvurularını yapabileceklerdir. Daha önce bu programdan faydalanmış kişilerin yeniden faydalanabilmeleri için bir önceki faydalanmalarının üzerinden en az 3 ay geçmiş olması gereklidir. 

Başvurular İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda en yakın İŞKUR il müdürlüğüne gidilerek başvuru yapılabileceği gibi İŞKUR internet adresi üzerinden de başvuru yapılabilecektir. Adayların başvuru esnasında bilgililerini doğru bir şekilde vermeleri gereklidir. Aksi takdirde başvurular kabul edilmeyecek ve üstüne de yasal işlem başlatılacaktır. Hak kaybı yaşamamak için bu hususlara dikkat edilmesi gereklidir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Hümeyra Bilir 3 yıl önce
Bir dahaki başvurular hangi tarihte öğrenebilir miyim