İŞKUR TYP Kapsamında 1390 Personel Alımı İlanı

Toplum Yararına Program kapsamında İŞKUR aracılığıyla yapılacak olan personel alımları için ilanlar yayınlandı.

Kamu Personeli Alımı 16.04.2018, 21:37
İŞKUR TYP Kapsamında 1390 Personel Alımı İlanı

Personel Alımı Yapacak Kurumlar
Devlete bağlı kurumlar toplum yararına program kapsamında farklı illerde olmak üzere toplam 1390 personel alımı yapılacaktır. Alım yapılacak olan 4 farklı şehir mevcuttur. Bayburt, Van, Artvin ve Kars belediye başkanlıkları tarafından personel alımı yapılacaktır. Bu illerdeki ilçeler de alım kapsamındadır. Alım yapılacak kadrolar da ihtiyaca göre farklılık göstermektedir. Bu kadrolar arasında çevre temizliği, park düzenlemeleri ve ağaçlandırma çalışanları bulunuyor. 

Başvuru Koşulları
TYP kapsamında yapılacak olan alımlar için İŞKUR üzerinden ilanlar yayınlanmıştır. İlanları inceleyerek başvuru yapacağınız kadroya ilişkin süreyi takip edebilirsiniz. ayrıca kurumlar kadroya özel yaş şartı arayabilmektedir. Bunu da ilandan teyit etmelisiniz. 

Başvuru koşulları arasında 18 yaşını doldurmak, SGK’dan aylık almıyor olmak, örgün eğitim öğrencisi olmamak, TYP’den yararlanmaya başlanılan gün itibariyle herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmamak gerekir. 

Başvuru Şekli
Başvurular İŞKUR üzerinden elektronik olarak ya da İŞKUR müdürlüklerine gidilerek yapılacaktır. Adaylara ilanları görüntülemek için TYP iş ilanları şeklinde arama yapabilirler. Böylece TYP kapsamındaki tüm ilanları görebileceklerdir. Yaşadıkları il ya da aradıkları diğer kriterlere göre ilana başvuru yapabilirler. Başvuru yapmadan önce ilanı inceleyerek aranılan özel şartları sağladıklarından emin olmalıdırlar.

Daha sonra başvuruyu süresi içinde yapabilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)